Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2019-10-11 09:54:52

Pomoc dla saperów i ich rodzin

     Patrol rozminowania nr 29 funkcjonujący w ramach 6. batalionu powietrznodesantowego (6. BPDes) z Gliwic w dniu 8 października udał się do lasów w rejonie Kuźni Raciborskiej w celu neutralizacji zagrożenia ze strony odnalezionych tam niewybuchów/niewypałów. W toku prowadzonej akcji, około godziny 14, doszło do tragicznej w skutkach eksplozji. Stała się ona bezpośrednim przyczynkiem, że sześciu żołnierzy wchodzących w skład patrolu zostało poszkodowanych, w tym dwóch śmiertelnie. Pomocy rannym udzielono niezwłocznie, ale wiele godzin zajęło służbom zabezpieczenie terenu i dotarcie do ciał poległych. Służby państwowe - są od bezpośredniej pomocy poszkodowanym, my z kolei możemy wesprzeć i złagodzić codzienność ich dalszego funkcjonowania. Dotyczy to zarówno rodzin poległych, jak i bardzo prawdopodobnego wsparcia w leczeniu dla samych rannych. Dlatego ze zrozumieniem i aprobatą przyjęliśmy wiadomość, że zorganizowana została zbiórka pieniędzy dla ofiar tej tragedii - saperów i ich rodzin.

 Zbiórka prowadzona jest poprzez serwis Pomagam.pl pod poniższym linkiem. Z inicjatywą wsparcia wyszedł Bartek Kucharski - dziennikarz zajmujący się obszarem obronności, do niego dołączyli kolejni. Zachęcamy także naszych Czytelników do wsparcia tej akcji, w zależności od indywidualnych możliwości. Pojedyncze złotówki tworzą wielkie kwoty. Wsparcie dla rodzin, edukacji dzieci żołnierzy, rehabilitacji fizycznej i psychicznej poszkodowanych będzie potrzebne przez lata. W przypływie współczucia z powodu tragedii, świadomości ciężkiej służby saperów, dajmy wyraz naszego szacunku potrzebującym już dzisiaj.

link: Pomagam saperom i ich rodzinom

 Patrole rozminowania, których w Siłach Zbrojnych RP jest blisko 40, zadania bojowe czasu pokoju realizują każdego dnia. Każdy z patroli średnio zabezpiecza 200-300 zgłoszeń rocznie! Ich służba jest tak powszechna, że do mediów przebijają się głównie większe akcje. 8 października wszystkie media informowały o wyjątkowej, trudnej dla społeczności saperskiej sytuacji - doszło do tragedii.

(Red.)


powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Śmigłowiec Bell AH-1 Cobra

Śmigłowiec Bell AH-1 Cobra

Śmigłowiec szturmowy Bell AH-1 Cobra jest z pewnością jedną z najsłynniejszych, o ile nie najsłynniejszą, prowizorek w historii lotnictwa wojskoweg...

więcej polecanych artykułów