Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2019-10-24 13:34:36

Umowa na dostawy gogli noktowizyjnych podpisana

     W dniu 24 października br. doszło do zawarcia umowy pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia a PCO S.A. na dostawę dla Sił Zbrojnych RP łącznie 1337 szt. gogli i monokularów noktowizyjnych, w tym: 128 kpl monokularów MU-3 Kos w 2020 roku, 360 kpl monokularów MU-3AM Koliber w 2019 roku i 194 kpl w 2020 roku oraz 655 kpl gogli MU-3ADM w 2020 roku. Łączna wartość zamówienia to 95,9 mln PLN brutto. Poprzednie zamówienie o wartości 50,2 mln PLN na zakup 527 szt. gogli noktowizyjnych MU-3ADM oraz 119 szt. monokularów noktowizyjnych MU-3AM zostało zawarte 3 września br. podczas kieleckich targów MSPO.

Gogle PCO-fot.MON 

  Uczestniczący w uroczystości szef MON Mariusz Błaszczak powiedział m.in. że "Bardzo cieszę się z tego, że przed chwilą doszło do zwarcia kolejnej umowy na dostawy najnowocześniejszego sprzętu w swojej klasie dla Wojska Polskiego. Sprzętu, który na co dzień produkowany jest w PCO S. A. (…) Gogle noktowizyjne z PCO należą do najlepszych. Rozmawiałem na temat tego produktu z żołnierzami, którzy chwalą je przede wszystkim za to, że są lekkie i za to, że spełniają najwyższe parametry jeśli chodzi o tego rodzaju sprzęt".

  O zakończeniu negocjacji podpisanej dziś umowy pisaliśmy kilka dni temu.

(TD)

Fot. Leszek Chemperek/CO MON
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Pociski przeciwokrętowe Sea Killer i Marte

Pociski przeciwokrętowe Sea Killer i Marte

Historia rakiety przeciwokrętowej Sea Killer rozpoczęła się w 1963 roku, kiedy Contraves Italiana SpA, bazując na doświadczeniach wyniesionych z pr...

więcej polecanych artykułów