Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2019-11-26 13:56:52

Umowa na dostawę cystern typu CD-10

     Pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia a firmą Celtech Sp. z o.o. 26 listopada br. zawarto umowę na dostawę dla Sił Zbrojnych RP cystern dystrybutorów paliwowych typu CD-10 o poj. 10m3 na podwoziu samochodowym. Zamówienie obejmuje łącznie 75 szt. cystern, z czego na część gwarantowaną przypada 12 szt., a 63 szt. zostały przewidziane prawem opcji. Dostawy zostaną zrealizowane w latach 2020-2022. Wartość kontraktu w zakresie zamówienia gwarantowanego wynosi 25,6 mln złotych, a w przypadku uruchomienia prawa opcji wzrośnie o 134,5 mln złotych brutto.

Cysterna CD-10 Fot. Celtech

  Cysterny CD-10 zostały oparte na podwoziu samochodu Jelcz 662D.35 i są przeznaczone do transportowania, czasowego przechowywania oraz tankowania zbiorników pojazdów i maszyn roboczych odmierzonymi i oczyszczonymi paliwami płynnymi. Cysterny zostały przystosowane do pracy w zakresie temperatur od -30 do 50 stopni Celsjusza, a zastosowane podwozie umożliwia realizację zadań w trudnych warunkach terenowych.

  Cysterny wyposażone zostały w agregat pompowo-pomiarowo-dystrybucyjny służący do wydawania paliw płynnych z wydajnością do 1000 litrów na minutę, który umożliwia również samonapełnienie cysterny oraz przepompowywanie paliw między dwoma zewnętrznymi zbiornikami. Pojemność całkowita zbiornika cysterny CD-10 wynosi 10 300 litrów.

(TD z wykorzystaniem informacji Inspektoratu Uzbrojenia)

Fot. Celtech Sp z o.o.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Jak-23 - służba w lotnictwie polskim

Jak-23 - służba w lotnictwie polskim

Wkrótce po dostarczeniu 3 Jaków-17 i pierwszych Jaków-17W do Polski, rozpoczęły się przygotowania do wprowadzenia do służby kolejnych myśliwców Jak...

więcej polecanych artykułów