Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2019-12-11 14:24:24

Kolejne kontrakty na dostawy środków bojowych

     Poza umową na dostawy 155 mm amunicji dla samobieżnych haubic Krab o której pisaliśmy wczoraj, w dniu 9 grudnia br. Szef Inspektoratu Uzbrojenia gen. bryg. dr Dariusz Pluta w obecności Sekretarza Stanu w MON Marka Łapińskiego podpisał jeszcze umowę na dostawę amunicji kalibru 5,56 mm i 9 mm. Ponadto, 29 listopada br. zawarte zostały dwie umowy na dostawy min przeciwdesantowych dennych, kaset minowych z minami narzutowymi i min przeciwpancernych. Łączna wartość ww. trzech umów wyniosła 432,1 mln PLN brutto.

Kroton Fot. HSW S.A.

Zamówione kasety minowe ISM z minami narzutowymi MN-123 stanowią wyposażenie transporterów minowania narzutowego Kroton (na zdjeciu), a w przyszłości znajdą się także na wyposażeniu platformy minowania narzutowego Baobab-K na podwoziu kołowym. Fot. HSW S.A.

  Przedmiotem zamówienia pierwszej z ww. umów jest dostawa łącznie 112,5 mln sztuk amunicji, w tym: 5,56 mm naboi z pociskiem smugowym, 5,56 mm naboi z pociskiem z rdzeniem stalowym oraz 9 mm naboi pistoletowych kal. 9x19 mm Parabellum. Wartość tego kontraktu wyniosła aż 395,5 mln PLN brutto. Umowa została zawarta z Mesko S.A., a dostawy, które rozpoczną się jeszcze w tym roku, zostaną zrealizowane do końca 2022 roku.

  Pozostałe dwa zamówienia zawarte zostały z Bydgoskimi Zakładami Elektromechanicznymi „Belma” S.A. na dostawy min. W ramach pierwszej umowy zakontraktowane zostały dostawy min przeciwdesantowych dennych MPD, które Wykonawca dostarczy do użytkownika jeszcze w tym roku. Jej wartość wyniosła 15,9 mln PLN brutto.

  Drugi kontrakt z Belmą ma wartość 20,7 mln PLN brutto i obejmuje dostawy kaset minowych ISM z minami narzutowymi MN-123, min przeciwpancernych do ustawiania ręcznego o działaniu natychmiastowym MR-123.1 oraz min przeciwpancernych do ustawiania ręcznego o działaniu zwłocznym MR-123.2. Umowa przewiduje także prawo opcji obejmujące kolejne dostawy, których koszt wyniesie 2 mln PLN. Zamówienie planuje się zrealizować w terminie do końca 2020 roku.

(TD na podstawie informacji Inspektoratu Uzbrojenia)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
HCSM – pociski przeciwradarowe dla polskich Jastrzębi?

HCSM – pociski przeciwradarowe dla polskich Jastrzębi?

Pokonywanie i destrukcja naziemnych środków obrony powietrznej przeciwnika (Suppression/Destruction of Enemy Air Defenses, SEAD/DEAD) jest elemente...

więcej polecanych artykułów