Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2019-12-19 07:25:44

Amunicja dla BWP-1 i KTO Rosomak

     W dniu 18 grudnia br. Szef Inspektoratu Uzbrojenia gen. bryg. dr Dariusz Pluta podpisał dwie umowy o łącznej wartości 365 mln PLN na dostawy amunicji dla Sił Zbrojnych RP. Przedmiotem pierwszego zamówienia wycenionego na 236 mln PLN brutto, którego wykonawcą będą Zakłady Metalowe Dezamet S.A. jest dostawa 40 tys. sztuk 73 mm naboi przeciwpancernych PG-15W uzbrojonych w zapalnik WP-9, przeznaczonych do rażenia celów opancerzonych, umocnień polowych oraz środków ogniowych przeciwnika z armaty 2A28 Grom stanowiącej główne uzbrojenie bojowych wozów piechoty BWP-1. Ich dostawy zostaną zrealizowane w latach 2020-2022.

PG15W-Fot.PGZ

  Drugi kontrakt podpisany z Mesko S.A. dotyczy dostawy 76 tys. sztuk 30 mm naboi z pociskiem podkalibrowym, przeznaczonych do strzelania z armaty ATK Mk 44 typu Bushmaster stanowiącej zasadnicze uzbrojenie kołowych transporterów opancerzonych Rosomak. Wartość tej umowy wynosi 129 mln PLN brutto, a dostawy, które rozpoczną się jeszcze w tym roku, zostaną zrealizowane do końca 2022 roku.

  Zamówione 30 mm naboje z pociskiem podkalibrowym z rdzeniem wolframowym stabilizowanym brzechwowo ze smugaczem APFSDS-T służą do rażenia celów opancerzonych, lekkich umocnień polowych oraz niszczenia nieopancerzonych pojazdów i śmigłowców na dystansie do 4 km.

(TD z wykorzystaniem komunikatów Inspektoratu Uzbrojenia i PGZ S.A.)

Fot. PGZ S.A.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Pocisk przeciwokrętowy Exocet

Pocisk przeciwokrętowy Exocet

Francuski pocisk Exocet był jedną z pierwszych konstrukcji tego rodzaju skonstruowanych i wprowadzonych do produkcji na Zachodzie, choć palma pierw...

więcej polecanych artykułów