Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-01-07 12:06:18

Zakończenie umowy na zakup śmigłowców S-70i w 2024 roku

     Zgodnie z informacją którą przekazał redakcji Inspektorat Uzbrojenia termin realizacji umowy zawartej 25 stycznia 2019 roku z Polskimi Zakładami Lotniczymi Sp. z o.o. na dostawę 4 egzemplarzy śmigłowców S-70i Black Hawk do prowadzenia powietrznych operacji specjalnych został określony na grudzień 2024 roku. Należy przy tym podkreślić, że planowane doposażenie śmigłowców w sprzęt niezbędny do prowadzenia operacji specjalnych ma się odbyć głównie w tym roku, natomiast na kolejne lata pozostanie realizacja zapisów kontraktu dotyczących procesu szkolenia i wsparcia logistycznego.

S70i Fot. MC

  Dodatkowo warto wspomnieć, że realizowana umowa na dostawy śmigłowców S-70i nie przewiduje udzielenia zamówienia opcjonalnego.

  Więcej o przekazaniu Wojskom Specjalnym śmigłowców S-70i Black Hawk pisaliśmy TUTAJ.

(TD)

Fot. Mariusz Cielma/Dziennik Zbrojny.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Stan realizacji Planu Modernizacji Technicznej (systematyczna aktualizacja)

Stan realizacji Planu Modernizacji Technicznej (systematyczna aktualizacja)

W grudniu 2012 roku opinii publicznej zaprezentowano założenia Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP na lata 2013-2022 (PMT), zgodnie z k...

więcej polecanych artykułów