Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-03-06 21:09:16

Trzy oferty w przetargu na następcę samochodów Honker

     W dniu 5 marca br. 2. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o otwarciu ofert na dostawę samochodów ciężarowo-osobowych ogólnego przeznaczenia w latach 2020-2022. W postępowaniu wpłynęły oferty trzech wykonawców. W ramach przetargu planuje się zakup 635 szt. samochodów, w tym 150 szt. w ramach opcji, z nadwoziem typu pickup, z napędem 4x4, umożliwiających przewożenie 5 osób na miejscach siedzących i o dopuszczalnej masie całkowitej 3500 kg, które miały pozwolić m.in. na zastąpienie części floty samochodów terenowych Honker użytkowanych przez Siły Zbrojne RP.

Nissan Navara-Fot.Nissan

  Postępowanie zostało ogłoszone 30 stycznia 2020 roku i jest prowadzone w procedurze otwartej, zgodnie z przepisami ustawy „Prawo zamówień publicznych”. Na sfinansowanie zamówienia w części gwarantowanej Zamawiający przeznaczył kwotę w wysokości 92 319 265 PLN brutto. Otwarcia ofert dokonano 5 lutego 2020 roku. Złożyło je trzech następujących wykonawców:

  • Konsorcjum firm: Glomex MS Polska Sp. z o. o. – lider i Glomex MS s.r.o. (oferta nr 1, wyceniona na kwotę 121 252 545,15 PLN brutto);
  • DEMARKO Sp. z o. o. Sp. K. (oferta nr 2, wyceniona na 130 169 793,00 PLN brutto);
  • STEELER Marcin Piasecki (oferta nr 3, wyceniona na 122 742 007,50 PLN brutto).

  Powyższe kwoty dotyczą całkowitej wartości zamówienia łącznie z opcją (za 635 pojazdów). Jeśli powyższe ceny przeliczymy na ceny jednostkowe zaoferowanych samochodów i wyliczymy na tej podstawie wartość zamówienia dla części gwarantowanej, to ceny poszczególnych ofert będą wynosiły odpowiednio:

  • Oferta nr 1: 92 610 211,65 PLN brutto,
  • Oferta nr 2: 99 421 023,00 PLN brutto,
  • Oferta nr 3: 93 747 832,50 PLN brutto.

  Z dokonanej analizy wynika, że wszystkie oferty przekroczyły kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia.

  Co ciekawe, szef MON Mariusz Błaszczak napisał wczoraj na portalu społecznościowym Twitter, że „Niedługo wojsko otrzyma co najmniej 485 nowych samochodów terenowych, które zastąpią wysłużone Honkery. Inspektorat Wsparcia otrzymał 3 oferty w postępowaniu „na małego Mustanga”. Wszystkie spełniają kryteria cenowe. Wkrótce wybór najkorzystniejszej oferty i podpisanie umowy”.

  Być może zatem, Zamawiający ostatecznie zdecydował się przeznaczyć większą kwotę na realizację zamówienia. Na pytanie w tej sprawie skierowane dzisiaj do 2. Regionalnej Bazy Logistycznej redakcja nie otrzymała jeszcze odpowiedzi.

  Jest to już druga próba wyłonienia dostawcy samochodów ciężarowo-osobowych ogólnego przeznaczenia. Pierwsze postępowanie przeprowadzone w okresie od października do grudnia 2019 roku zostało anulowane z powodu przekroczenia przez najkorzystniejszą ofertę budżetu przeznaczonego przez Zamawiającego na to zadanie. Pisaliśmy o tym TUTAJ. W przetargu tym, oferowane były samochody typu Nissan Navara (dwie oferty) oraz Fiat Chrysler Furgon Wrangler IV (jedna oferta) i uczestniczyli w nim praktycznie ci sami wykonawcy (z jedną różnicą, firma STEELER Marcin Piasecki startowała w konsorcjum ze spółką Auto Podlasie Sp. z o.o.).

  Złożone wczoraj oferty zostaną ocenione na podstawie czterech następujących kryteriów:

  • Cena oferty, waga 60%;
  • Dodatkowa moc silnika, waga 8%;
  • Okres dodatkowej gwarancji na przedmiot zamówienia, waga 8%;
  • Opcjonalne wymagania konstrukcyjne, waga 24%, przy czym za zaoferowanie „pojazdu, który posiada uchylane boki  w zabudowie typu Hard Top” można otrzymać dodatkowe 8 pkt, za zaoferowanie „pojazdu, który posiada stalową lub aluminiową osłonę pod silnikiem” można otrzymać także 8 pkt i również 8 pkt zostanie przyznane za zaoferowanie „pojazdu, który posiada opony z wkładkami typu Run Flat”.

  Przyjęto, że za najkorzystniejszą ofertę zostanie uzna ta, która uzyska największą liczbę punktów w ww. kryteriach.

(TD)

Fot. Nissan.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Stan realizacji Planu Modernizacji Technicznej (systematyczna aktualizacja)

Stan realizacji Planu Modernizacji Technicznej (systematyczna aktualizacja)

W grudniu 2012 roku opinii publicznej zaprezentowano założenia Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP na lata 2013-2022 (PMT), zgodnie z k...

więcej polecanych artykułów