Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-03-12 18:15:22

Umowa na interrogatory systemu IFF modu 5

     W dniu 12 marca br. pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia a firmą PIT-Radwar S.A. została zawarta umowa na dostawę dla Sił Zbrojnych RP interrogatorów (urządzeń zapytujących) krótkiego zasięgu systemu IFF standardu Mark XIIA w wersji platformowej IKZ-P wraz z pakietem logistycznym oraz szkoleniem użytkowników. Zamówienie obejmuje łącznie 124 interrogatory, z czego 60 szt. w ramach prawa opcji. Dostawy zostaną zrealizowane do końca stycznia 2024 roku. Wartość umowy wynosi 214 mln PLN brutto, w tym 107 mln PLN w zakresie części opcjonalnej.

IKZ-50P Fot. PIT-Radwar S.A.

  Interrogator IKZ-50P jest przeznaczony do współpracy ze stacjami radiolokacyjnymi krótkiego i bardzo krótkiego zasięgu lub do pracy autonomicznej jako ostatni element prowadzenia identyfikacji przed użyciem uzbrojenia. Pracuje w modach 4 i 5 identyfikacji swój-obcy (po podłączeniu odpowiedniego szyfratora). Wykorzystanie nowoczesnych układów cyfrowych i algorytmów przetwarzania sygnałów oraz (opcjonalnie) monoimpulsowej metody wyznaczania azymutu i tłumienia listków bocznych (ISLS/RSLS) umożliwia precyzyjną i niezawodną identyfikację obiektów. Rozbudowana autodiagnostyka i modułowa konstrukcja zapewniają szybką lokalizację usterek i krótki czas napraw, a możliwość aktualizacji oprogramowania pozwala na rozszerzanie funkcjonalności urządzenia w przyszłości. Kompaktowa obudowa, niewielki pobór mocy i możliwość pracy z antenami stałymi lub obrotowymi systemu IFF umożliwiają współpracę z szerokim wachlarzem platform SHORAD i VSHORAD. Zgodnie z przeznaczeniem zamówione urządzenia zostaną zintegrowane z naziemnymi przeciwlotniczymi aktywnymi środkami walki krótkiego zasięgu tj. Samobieżnymi Przeciwlotniczymi Zestawami Rakietowymi Poprad i Przeciwlotniczymi Systemami Rakietowo-Artyleryjskimi Pilica.

(TD na podstawie informacji Inspektoratu Uzbrojenia i PGZ S.A.)

Fot. PIT-Radwar S.A.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Śmigłowiec Bell AH-1 Cobra

Śmigłowiec Bell AH-1 Cobra

Śmigłowiec szturmowy Bell AH-1 Cobra jest z pewnością jedną z najsłynniejszych, o ile nie najsłynniejszą, prowizorek w historii lotnictwa wojskoweg...

więcej polecanych artykułów