Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-03-24 14:51:44

Spółki PGZ wspierają system ochrony zdrowia

     W procesie wzmacniania polskiego systemu zabezpieczenia medycznego, coraz bardziej doświadczanego stanem epidemicznym obowiązującym w naszym kraju z powodu wirusa SARS-Cov-2, uczestniczą także spółki Grupy PGZ. Działania związane są z zasadniczą działalnością niektórych z podmiotów, na czele z wysoce specjalistycznym PCO Maskpol, ale i prowadzonych doraźnie.  Zapytane o ten temat służby prasowe Grupy PGZ, zasłaniając się tajemnicą kontraktów, szczegółowych informacji nie udzielają, ale w nadesłanej odpowiedzi nakreślono kierunki takich aktywności.

  "Spółki prowadzą szereg działań skoncentrowanych na wsparciu lokalnych i regionalnych ośrodków zdrowia - mówimy tu m.in. o bezpośrednich dotacjach i darowiznach dla szpitali, przekazywaniu środków ochrony i dezynfekcji dla lokalnych placówek sanitarnych i służb porządku publicznego czy też zbiórkach zakładowych i akcjach zamawiania posiłków dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników. Jedna ze spółek planuje m.in. zakup respiratorów dla lokalnego szpitala" - czytamy w otrzymanej informacji.

  Tematem interesującym redakcję były także znane z racji prowadzonej od lat działalności kompetencje Grupy PGZ w zakresie środków ochrony osobistej, realizowane typowo na rzecz Sił Zbrojnych RP i innych służby mundurowych, w obecnej sytuacji, mające swoje znaczenie dla systemu zabezpieczenia zdrowotnego. Służby prasowe Grupy poinformowały, że "PSO Maskpol to jeden z liderów w obszarze wyposażenia indywidualnego dla sił zbrojnych i formacji mundurowych, w tym odzieży filtracyjnej. Spółka zwiększyła swoje moce produkcyjne, by odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie związane z zagrożeniem epidemicznym, znaczącą część mocy produkcyjnych kierując na produkcję masek, półmasek, pochłaniaczy i filtropochłaniaczy oraz gogli ochronnych i kombinezonów. Załoga zakładu pracuje w trybie 3-zmianowym."

(MC)

fot. PSO Maskpol S.A.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Okręty typu Pohjanmaa – przyszłość fińskiej floty

Okręty typu Pohjanmaa – przyszłość fińskiej floty

19 września bieżącego roku, na posiedzeniu plenarnym rządu Finlandii, Dowództwo Logistyczne Fińskich Sił Obronnych (Puolustusvoimien logistiikkalai...

więcej polecanych artykułów