Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-04-09 22:31:54

Umowa na zestawy do odkażania ludzi

     W dniu 9 kwietnia br. pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia a konsorcjum firm w składzie: Janusz Kania Agregaty PEX-POOL PLUS (lider) oraz Lubawa S.A. zawarta została umowa na dostawę dla Sił Zbrojnych RP kontenerowych zestawów do odkażania ludzi APIS-2 (KZdOL) oraz przeprowadzenie szkolenia obsad etatowych. Zamówienie obejmuje łącznie 26 szt. KZdOL, z czego na część gwarantowaną przypada 6 szt., a pozostałe 20 szt. zostało przewidzianych prawem opcji. Wartość kontraktu w zakresie zamówienia gwarantowanego wynosi 32,3 mln PLN, a w przypadku uruchomienia prawa opcji wzrośnie o dodatkowe 111,1 mln PLN brutto. Dostawy mają zostać zrealizowane w latach 2021-2022.

APIS-2 Fot. MON

  Kontenerowe zestawy do odkażania ludzi APIS-2 zostaną opracowane w oparciu o standardowe kontenery 20-stopowe i będą umożliwiać przeprowadzanie procesów likwidacji skażeń chemicznych i promieniotwórczych dla minimum 48 osób wraz z wyposażeniem w ciągu godziny. KZdOL mogą zostać również wykorzystane do likwidacji skażeń biologicznych. W zakresie zaopatrzenia w wodę i odkażalniki, instalacje APIS-2 będą autonomiczne przez kilka godzin pracy.

  Oprócz kontenerów w skład zestawów wejdą również samochody ciężarowe, przyczepy, namioty, agregaty prądotwórcze i systemy zabezpieczające. KZdOL będą przewożone na wprowadzonych na wyposażenie Sił Zbrojnych RP pojazdach Jelcz 662.D43.

  KZdOL będą umożliwiały realizację zabiegów z podziałem na nw. etapy:

  • wstępnego odkażania,
  • zbierania i rozdziału skażonego wyposażenia w zależności od wymaganej metody likwidacji skażeń (metoda na mokro, metoda na sucho),
  • zbierania środków materiałowych i wyposażenia do utylizacji (jako odpadów niebezpiecznych),
  • odkażania ludzi i wyposażenia (w tym wrażliwego) zakończonego pomiarem skuteczności likwidacji skażeń i kontrolą medyczną.

  Instalacje APIS-2 będą pozwalały na realizację zadań w warunkach polowych o każdej porze doby, bez względu na porę roku.

(TD na podstawie komunikatu Inspektoratu Uzbrojenia)

Fot. MON.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Pocisk przeciwokrętowy Exocet

Pocisk przeciwokrętowy Exocet

Francuski pocisk Exocet był jedną z pierwszych konstrukcji tego rodzaju skonstruowanych i wprowadzonych do produkcji na Zachodzie, choć palma pierw...

więcej polecanych artykułów