Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-04-22 21:32:02

Przenośny wykrywacz radarów

     Sensor rozpoznania systemów radiolokacyjnych i innych systemów niekomunikacyjnych - tak brzmi temat dialogu technicznego o którym Inspektorat Uzbrojenia poinformował 15 kwietnia 2020 roku. Przy bliższej charakterystyce mowa o sprzęcie w wersji plecakowej/przenośnej, posiadającym zdolność do pracy w systemie złożonym z kilku urządzeń i wykrywania, śledzenia, pomiaru parametrów oraz analizy sygnałów radiolokacyjnych.

  Tradycyjnie już dialog techniczny związany jest z pozyskaniem danych o możliwości spełnienia polskich wymagań przez rozwiązania dostępne na rynku, warunki zabezpieczenia logistycznego, wszelakie koszty (od pozyskania po wycofanie). Termin przeprowadzenia dialogu technicznego jest całkiem bliski, mowa o miesiącach maj i czerwiec br., na zgłoszenia podmiotów zainteresowanych IU oczekuje do 30 kwietnia 2020 roku.

  Bliższych informacji nie podano, ale tylko z tego jednozdaniowego opisu nakreśla się wizja lekkiego, pasywnego, taktycznego systemu, przeznaczonego nie do często podnoszonego zakłócania w ramach walki radioelektronicznej, ale budowy świadomości sytuacyjnej. Działanie w ramach systemu kilku urządzeń powinno także pozwolić jego wykorzystania do dokładnej lokalizacji źródła promieniowania. Oczywiście lekki system to i mały zasięg detekcji, szacunkowo rzędu kilku kilometrów.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Airbus Helicopters H160M Guépard – przyszłość francuskiej floty śmigłowców

Airbus Helicopters H160M Guépard – przyszłość francuskiej floty śmigłowców

Zainicjowana pod koniec czerwca 2020 roku przez Inspektorat Uzbrojenia faza dialogu technicznego dotycząca programu Perkoz skłania do przyjrzenia s...

więcej polecanych artykułów