Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-04-22 22:44:15

Przetarg na wsparcie artylerii ORP Ślązak

     Od 28 listopada 2019 roku okręt patrolowy ORP Ślązak podniósł biało-czerwoną banderę i formalnie służy polskim marynarzom. Uzbrojenie artyleryjskie tego wypierającego blisko 2000 ton okrętu stanowi dziobowa, pojedyncza armata OTO Melara Super Rapid kal. 76 mm oraz dwa stanowiska OTO Melara Marlin-WS uzbrojone w działka 30 mm. Zapewne tego uzbrojenia dotyczy prowadzone od 31 marca br. postępowanie przetargowe na dostawę części zamiennych oraz narzędzi specjalistycznych do armat zamontowanych na ORP Ślązak, opracowanie dokumentacji technicznej oraz przeprowadzenie szkolenia.


 Zadanie, przewidziane do realizacji w latach 2020-2022, proceduje 1. Regionalna Baza Logistyczna z Wałcza. Na składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu zainteresowani, po zmianach, mają czas do 30 kwietnia 2020 roku. Nie podano kwoty finansowej przeznaczonej na zadanie, ale pewne wnioski można wyciągnąć z kryteriów stawianych przed oferentami. Wymaga się, aby wykonawca wykazał należyte wykonanie w ostatnich 5 latach dostaw części do uzbrojenia morskiego o wartości co najmniej 12,178 mln PLN, szkolenia z przeglądów okresowych i napraw uzbrojenia o wartości co najmniej 1,995 mln PLN oraz wykonania dokumentacji naprawczej uzbrojenia wartości 627 tys. PLN.

 Co ciekawe, dla postępowania przyjęto procedurę przyspieszoną. Taki tryb argumentowany jest możliwym obniżeniem zdolności bojowej Dywizjonu Okrętów Bojowych 3. Flotylli Okrętów, a co za tym idzie, brak możliwości współpracy z okrętową grupą bojową NATO. Patrolowy Ślązak wchodzi w skład Dywizjonu Okrętów Bojowych. Z racji tego, że proces wytworzenia części zamiennych to proces, wojsko uznało za zasadne skrócenie czasu procedowania, aby wykonawca miał więcej czasu na jego realizację. W praktyce istotnie szybciej nie wyszło, pierwotny termin 16 kwietnia przełożono na koniec miesiąca.

  Przy wyborze dostawcy i wykonawcy usług decydować mają dwa kryteria: cena (90 pkt.) i czas gwarancji (10 pkt). Realizacja trwać ma 25 miesięcy od podpisania wiążącej umowy.

(MC)

fot. PGZ S.A.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Serbska haubica samochodowa SORA

Serbska haubica samochodowa SORA

W ostatnich latach nastąpił silny rozwój samochodowych dział samobieżnych, które stały się ciekawą alternatywą dla haubic gąsienicowych. Rozwój koł...

więcej polecanych artykułów