Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-05-08 13:59:54

Umowa na dostawy zestawów samozaładowczych

     Zgodnie z umową zawartą 8 maja br. pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia a firmą Cargotec Poland Sp. z o.o. Siły Zbrojne RP mają otrzymać 36 szt. zestawów samozaładowczych do przewozu kontenerów na samochodzie Jelcz 862 z systemem samozaładowczym Multilift MK IV i przyczepą do transportu kontenerów PK 2-24-t. Opcjonalnie zamówienie obejmuje również dostawę kolejnych 10 szt. tego typu zestawów. Łączna wartość kontraktu wynosi 99 mln PLN brutto, z czego opcję wyceniono na 21,5 mln PLN. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzono od 31 marca br. zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych, w procedurze negocjacyjnej bez publikacji ogłoszenia. Całość przedmiotu umowy ma zostać dostarczona w latach 2020-2021.

Jelcz 862. Fot. 3 blog.

  Samochód ciężarowy dużej ładowności Jelcz 862 z systemem samozaładowczym Multilift Mk IV przeznaczony jest do transportu ładunków spaletyzowanych na platformach ładunkowych lub kontenerów dwudziestostopowych. Udźwig urządzenia Multilift Mk IV pozwala na podnoszenie ładunków o maksymalnej masie 16,5 t z możliwością pracy przy poprzecznym pochyleniu terenu nie przekraczającym 50 stopni.

  Przyczepa PK-2-24t umożliwia transport jednego kontenera dwudziestostopowego lub dwóch kontenerów dziesięciostopowych, nadwozi wymiennych kl. C, platform ładunkowych lub kontenerów hakowych o długości nie przekraczającej 6,65 m. Przyczepa posiada zbiorniki powietrzne i podnośniki pneumatyczne, a także została przystosowana do przewozu materiałów niebezpiecznych.

  W latach 2001-2018 od firmy Cargotec Poland Sp. z o.o. na potrzeby Sił Zbrojnych RP zostało zakupionych 201 szt. zestawów samozaładowczych do przewozu kontenerów. W 2019 roku za zamówienie obejmujące 47 szt. samochodów ciężarowych Jelcz 862 z systemami samozaładowczymi oraz przyczepami PK 2-24-t (w tym 20 szt. w opcji) wojsko zapłaciło kwotę 94,97 mln PLN brutto. Realizacja tej umowy miała zakończyć się jeszcze w ubiegłym roku.

(TD z wykorzystaniem informacji prasowej Inspektoratu Uzbrojenia)

Fot. 3 batalion logistyczny.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Jak-23 - służba w lotnictwie polskim

Jak-23 - służba w lotnictwie polskim

Wkrótce po dostarczeniu 3 Jaków-17 i pierwszych Jaków-17W do Polski, rozpoczęły się przygotowania do wprowadzenia do służby kolejnych myśliwców Jak...

więcej polecanych artykułów