Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2012-03-15 20:55:13

Bumar sprzedaje do Peru

     Grupa Bumar w konsorcjum z amerykańską firmą Northrop Grumman i izraelską firmą Rafael wygrała przetarg na dostawy systemu obrony przeciwlotniczej dla Peruwiańskich Sił Powietrznych o wartości 140 milionów dolarów.

   Przeszło dwuletnia aktywność służb handlowych Bumar sp. z o.o. na rynku peruwiańskim zaowocowała udziałem Bumaru w przetargu na System Obrony Przeciwlotniczej krótkiego i średniego zasięgu dla Sił Powietrznych Republiki Peru. Wstępne zapytanie zamawiającego zostało wystosowane do przeszło 20 przedsiębiorstw z całego świata. Do przetargu stanęli Chińczycy oraz rosyjski Rosoboronexport.Bumar zaoferował swoje produkty wspólnie z izraelskim RAFAELEM i amerykańskim Northrop Grumman Corp. w ramach Konsorcjum TRIAD. Komisja Przetargowa poinformowała o wyborze konsorcjum TRIAD, którego oferta  spełniła wszystkie wymagania techniczne oraz finansowe.

   Bumar dostarczy do systemu 150 przenośnych zestawów przeciwlotniczych GROM produkowanych przez zakłady Bumar Amunicja w Skarżysku Kamiennej oraz 6 przeciwlotniczych zestawów rakietowych POPRAD (z zapasem 96 dodatkowych rakiet GROM) produkcji warszawskich zakładów Bumar Elektronika, o zasięgu 5, 5 kilometra. Przeciwlotnicze platformy rakietowe POPRAD są obecnie sukcesywnie wprowadzane na wyposażenie jednostek obrony przeciwlotniczej Wojska Polskiego oraz stanowią element jednej z trzech warstw kompleksowego, nowoczesnego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej TARCZA POLSKI.

   W skład przyszłego systemu obrony przeciwlotniczej Peru, oprócz polskich zestawów rakietowych będą wchodziły 3 radary wczesnego ostrzegania AN/TPS-78 o zasięgu 450 kilometrów, produkcji amerykańskiej firmy Northrop Grumman, oraz baterie rakiet krótkiego i średniego zasięgu Spyder SR i Python 5 Derby produkowane przez izraelską firmę  Rafael.

   Uczestnictwo w projekcie obok takich potentatów jak Rafael i Northrop Grumman Corp., który zajmuje 2. pozycję  w światowym rankingu największych producentów uzbrojenia zaraz po Lockheed Martin, automatycznie pozycjonuje  Bumar jako prężną i wiarygodną firmę, będącą sprawdzonym i równoprawnym partnerem dla największych producentów uzbrojenia na świecie. „Udział w tym przedsięwzięciu – poprzez jego doniosłość dla Sił Zbrojnych Peru otwiera nam możliwości  działania w innych projektach z dziedziny dostaw uzbrojenia. Mamy zamiar jak najlepiej wykorzystać nasz udział w tym przedsięwzięciu na rynku peruwiańskim” – komentował sukces Prezes Bumaru Edward E. Nowak. 

   Jest to kolejny duży i prestiżowy kontrakt eksportowy Narodowego Koncernu Obronnego na dostawy uzbrojenia, jaki Bumar uzyskał w ostatnich miesiącach. Kompletny system ma zostać dostarczony peruwiańskim siłom zbrojnym w przeciągu maksymalnie 24 miesięcy od chwili podpisania kontraktu.

[b]Źródło: Informacja prasowa Bumar SA[/b]

(link)

O uzbrojenie które udało się sprzedać do Peru, możecie przeczytać na naszym portalu:

Przeciwlotniczy zestaw rakietowy Grom/Piorun

Przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Okręty podwodne typu 212A

Okręty podwodne typu 212A

Geneza okrętów podwodnych typu 212A jest stosunkowo odległa, albowiem sięga lat siedemdziesiątych XX wieku. W 1972 roku doszło do zawarcia porozumi...

więcej polecanych artykułów