Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-07-08 14:21:21

Zmiany kadrowe w Nitro-Chem

     Należąca do Grupy Kapitałowej PGZ spółka Nitro-Chem poinformowała o zmianach w zarządzie.


 Jak informuje komunikat zakładowy, w wyniku przeprowadzonego konkursu stanowisko prezesa zarządu Zakładów Chemicznych Nitro-Chem S.A. objął Andrzej Łysakowski. Nowa osoba stojąca obecnie na czele spółki od 2017 roku była prezesem zarządu i dyrektorem naczelnym Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych S.A. w Dęblinie. Dotychczasowy prezes Nitro-Chem, Krzysztof Kozłowski, pozostanie w firmie, obejmie jednak stanowisko wiceprezesa zarządu.

 Spółka Nitro-Chem z Bydgoszczy jest specyficznym podmiotem w Grupie PGZ, bowiem duża część jego produkcji dotyczy odbiorców eksportowych, przede wszystkim zwraca się uwagę na realizację kontraktów Stanów Zjednoczonych. Zakład specjalizuje się w produkcji materiałów wybuchowych kruszących czy wytwarzaniu amunicji. W ubiegłym roku w Nitro-Chem uruchomiono produkcję popularnych w świecie bomb lotniczych Mk 82 (masa 277 kg). Sukces jest możliwy dzięki produktowi, ale i modernizacji firmy. Tylko w 2019 roku w zakład zainwestować miano blisko 30 mln PLN.

(Red.)

fot. Mariusz Cielma/Dziennik Zbrojny
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Śmigłowiec Bell AH-1 Cobra

Śmigłowiec Bell AH-1 Cobra

Śmigłowiec szturmowy Bell AH-1 Cobra jest z pewnością jedną z najsłynniejszych, o ile nie najsłynniejszą, prowizorek w historii lotnictwa wojskoweg...

więcej polecanych artykułów