Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-07-08 14:21:21

Zmiany kadrowe w Nitro-Chem

     Należąca do Grupy Kapitałowej PGZ spółka Nitro-Chem poinformowała o zmianach w zarządzie.


 Jak informuje komunikat zakładowy, w wyniku przeprowadzonego konkursu stanowisko prezesa zarządu Zakładów Chemicznych Nitro-Chem S.A. objął Andrzej Łysakowski. Nowa osoba stojąca obecnie na czele spółki od 2017 roku była prezesem zarządu i dyrektorem naczelnym Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych S.A. w Dęblinie. Dotychczasowy prezes Nitro-Chem, Krzysztof Kozłowski, pozostanie w firmie, obejmie jednak stanowisko wiceprezesa zarządu.

 Spółka Nitro-Chem z Bydgoszczy jest specyficznym podmiotem w Grupie PGZ, bowiem duża część jego produkcji dotyczy odbiorców eksportowych, przede wszystkim zwraca się uwagę na realizację kontraktów Stanów Zjednoczonych. Zakład specjalizuje się w produkcji materiałów wybuchowych kruszących czy wytwarzaniu amunicji. W ubiegłym roku w Nitro-Chem uruchomiono produkcję popularnych w świecie bomb lotniczych Mk 82 (masa 277 kg). Sukces jest możliwy dzięki produktowi, ale i modernizacji firmy. Tylko w 2019 roku w zakład zainwestować miano blisko 30 mln PLN.

(Red.)

fot. Mariusz Cielma/Dziennik Zbrojny
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Bojowy wóz rozpoznawczy Svatawa (BWR-1S/BPzV/BPsV)

Bojowy wóz rozpoznawczy Svatawa (BWR-1S/BPzV/BPsV)

Gdy w armiach potencjalnego przeciwnika - NATO, w latach 80-tych XX wieku rozpoznanie ogólnowojskowe realizowano poprzez kołowe czy to gąsienicowe ...

więcej polecanych artykułów