Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-07-13 11:29:19

Umowa na zakup noktowizorów strzeleckich PCS-5M

     W dniu 9 lipca br. Inspektorat Uzbrojenia podpisał z firmą PCO S.A. umowę o wartości 17,5 mln PLN brutto na zakup kolejnej partii noktowizorów strzeleckich PCS-5M Gabro. Zgodnie z jej treścią wykonawca dostarczy łącznie 316 kpl noktowizorów, w tym 100 kpl w 2020 roku i 216 kpl w 2021 roku. Ze strony wykonawcy umowę podpisali Prezes Paweł Glica oraz członek zarządu Błażej Borzym, a ze strony zamawiającego płk Romuald Maksymiuk. Postępowanie prowadzono zgodnie z przepisami ustawy „Prawo zamówień publicznych”, w trybie negocjacji bez publikacji ogłoszenia o zamówieniu. Zaproszenie do negocjacji skierowano do wykonawcy 8 czerwca 2020 roku.

PCS-5 PCO

  Noktowizor strzelecki PCS-5M to lekki celownik teleskopowy z wbudowanym wzmacniaczem obrazu XR5, który nadaje się do stosowania na broni przenośnej. Celownik używany jest do obserwacji pola walki, wykrywania i rozpoznawania celów, jako celownik strzelecki w warunkach nocnego oświetlenia. Celownik w wersji PCS-5M przeznaczony jest do użytkowania na broni z uniwersalną szyną montażową MIL-STD-1913 (Picatinny). Jego masa wynosi ok. 1450 g.

  Wcześniej noktowizory strzeleckie PCS-5M zamawiano m.in. w: 2011 roku, 2016 roku - 859 szt. i 2019 roku – 125 sztuk.

(TD)

fot. PCO S.A.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Narew to polska rzeka, Narew to polski system przeciwlotniczy

Narew to polska rzeka, Narew to polski system przeciwlotniczy

System rakietowy obrony przeciwlotniczej krótkiego zasięgu Narew należy do tej grupy polskich programów modernizacyjnych, wcale nie tak mało liczne...

więcej polecanych artykułów