Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-07-24 17:59:54

Wojsko kupuje futerały do pistoletów P-64

     2. Regionalna Baza Logistyczna rozstrzygnęła prowadzone postępowanie związane z zakupem skórzanych futerałów koloru czarnego przeznaczonych dla pistoletów P-64. Już do końca września 2020 roku 800 futerałów z gwarantowanej części zamówienia, plus ewentualne zlecenie na kolejne 500 sztuk w opcji, dostarczy spółka z Lidzbarka Warmińskiego. Wartość zwycięskiej oferty dla zamówienia gwarantowanego wynosi ponad 58 tys. PLN brutto, dla opcjonalnego 36,2 tys. PLN brutto (razem 94,3 tys. PLN brutto).

 W przeliczeniu na jeden futerał koszt wynosi 72,5 PLN brutto. Nie wydaje się to wygórowaną ceną, ale zaskakiwać chyba może nawet i wydatkowanie takiej kwoty na uzbrojenie wydawałoby się całkowicie nieperspektywiczne. Temat wielokrotnie był już podejmowany, nie bez słuszności resort obrony niezależnie od opcji politycznej odpowiada - uzbrojenie posiadamy, jest potrzeba zabezpieczenia jego użytkowania (choćby i w ramach zapasów mobilizacyjnych - starych pistoletów P-64 i P-83 wojsko posiadać ma jeszcze kilkadziesiąt tysięcy).

 Oczywiście zgodnie z wymaganiami futerał ma być produktem nowym, w pierwszym gatunku. Wojskowi najpóźniej 1 września br. poinformują wykonawcę, czy opcja zostanie zrealizowana. Realizacja opcji zależy oczywiście od przyznania na ten cel środków finansowych. Warto zaznaczyć, że chociaż kwota jednostkowa ani łączna nie powala, nowe kabury skórzane do P-64, przy pozostającym bez odpowiedzi pytaniu o spełnienie warunków wojska, są na rynku cywilnym jednak tańsze o blisko połowę.

 W postępowaniu prowadzonym w lipcu wyboru dokonano na podstawie jednego kryterium, wymaganej w ustawie najniższej ceny. Oferty złożyło kilka podmiotów, wartość najtańszej oferty przedstawiliśmy, dla zaspokojenia ciekawości dodajmy, że najdroższa opiewała na blisko dwukrotnie większą kwotę - 183 tys. PLN brutto.

(MC)

powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
System Narew – oczekiwania przemysłu kontra potrzeby wojska

System Narew – oczekiwania przemysłu kontra potrzeby wojska

W opublikowanym niedawno na portalu Dziennik Zbrojny artykule „Narew to polska rzeka, Narew to polski system przeciwlotniczy” przedstawiono argumen...

więcej polecanych artykułów