Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-07-29 22:29:09

Nieudany zakup tysięcy lotniczych kombinezonów

     3. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała 29 lipca br. o unieważnieniu postępowania na wieloletnie dostawy kombinezonów lotniczych. Powodem są oferty przekraczające budżet.

 Wojskowi przygotowali prawie 6,5 mln PLN brutto na zakup kombinezonów lotniczych wz. 2010 z planowanym terminem dostaw w latach 2020-2022. Do udziału w postępowaniu dopuszczono trzy podmioty. Po otwarciu ofert okazało się, że najkorzystniejsza z nich opiewa na prawie 7,65 mln PLN brutto. Wojskowi oświadczyli, że nie posiadają możliwości zwiększenia środków finansowych na realizację zadania, zdecydowano więc o jego unieważnieniu.

 Przetarg prowadzono od marca br. i dotyczył bardzo dużych planów odnośnie zakupu wspomnianego typu kombinezonów. Dość napisać, że zamówienie gwarantowane z dostawami w latach 2020-2022 opiewać miało na aż 7070 sztuk, opcjonalnie dodatkowe 700 sztuk. Ostatecznie nie udało się postępowania zakończyć podpisaniem umowy. Kombinezon pilota wzór 2010, biorąc pod uwagę wypracowanie decyzji, jest stosunkowo nowym elementem umundurowania lotniczego, opracowywanym od 2008 roku, a po testach wdrożonym do jednostek lotniczych wszystkich rodzajów sił zbrojnych. Istnieje także jego odmiana tropikalna. Biorąc pod uwagę liczbę statków powietrznych, załogantów oraz zakres zlecenia, można swobodnie założyć, że umową zamierzano zabezpieczyć potrzeby wszystkich pilotów na najbliższe lata.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Tworzy się polski system walki? Grupa WB nie tylko o radiostacji dla Tytana

Tworzy się polski system walki? Grupa WB nie tylko o radiostacji dla Tytana

Wdrożenie do linii kompleksowych efektów pracy na Zaawansowany Indywidualny System Walki kryptonim Tytan ciągle przed nami. Nie ma możliwości pokus...

więcej polecanych artykułów