Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-07-29 23:39:43

Poszukiwanie serwisu do rozpoznawczego Procjona

     W tym przypadku przysłowie do trzech razy sztuka, może coś przyniesie. Na dziś 3. Regionalna Baza Logistyczna ciągle poszukuje podmiotu mogącego serwisować system rozpoznania radioelektronicznego Procjon. Sprawa, bez szczęśliwego finału, toczy się od połowy 2019 roku.

 Początkowo, jeszcze w sierpniu 2019 roku, wojskowi w procedurze zgodnej z ustawą Prawo zamówień publicznych poszukiwali usługodawcy gotowego w okresie 1 stycznia 2020 - 30 listopad 2021 naprawiać, prowadzić diagnostykę, konserwację, serwisowanie oraz usługi utrzymujące w sprawności technicznej system rozpoznania elektronicznego Procjon. Wykonawcę zamierzano wyłonić poprzez analizę trzech kryteriów: kosztów roboczogodziny u użytkownika lub miejscu wskazanym (40 pkt), kosztów roboczogodziny u wykonawcy (40) oraz okresu gwarancji (20). W listopadzie postępowanie unieważniono-nikt się nie zgłosił.

 Do zadania powrócono w roku kolejnym, inicjując postępowanie 4 czerwca 2020 roku. Tym razem zmieniono dwa elementy. Po pierwsze przyznano postępowaniu procedurę przyspieszoną, jak czytamy w dokumentach: "Systemy walki elektronicznej pozwalają na wyszukiwanie symptomów pojawiania się sytuacji kryzysowej, dając tym samym więcej czasu na odpowiednią reakcję. Niezwykle ważne jest więc, aby pozostawały one w ciągłej sprawności technicznej. W związku z powyższym, istnieje pilna potrzeba dokonania zakupu usługi naprawy, diagnostyki, konserwacji, serwisowania oraz usług utrzymujących w sprawności technicznej urządzenia systemu rozpoznania elektronicznego – Procjon, gdyż umowa obejmująca usługę przestała obowiązywać z dniem 30 listopada 2019 r." Po drugie zmieniono kryteria. Pozostały trzy poprzednie, ale o innej wartości. Okres gwarancji ważył 40 pkt, koszty roboczogodzin u użytkownika czy wykonawcy - po 30 pkt. 27 lipca 2020 roku z powodu braku ofert postępowanie zostało unieważnione.

 System Procjon opracowany został jeszcze w połowie lat 90., wyprodukowany przez Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. i zamontowany na śmigłowcach W-3 należących do 7. Dywizjonu Lotniczego 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Ostatnio jego serwisowaniem zajmował się Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych. Procjon składa się z elementu śmigłowcowego (rozpoznanie radiowe i mikrofalowe) oraz naziemnego (stanowisko rozpoznania radioelektronicznego).

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Narew to polska rzeka, Narew to polski system przeciwlotniczy

Narew to polska rzeka, Narew to polski system przeciwlotniczy

System rakietowy obrony przeciwlotniczej krótkiego zasięgu Narew należy do tej grupy polskich programów modernizacyjnych, wcale nie tak mało liczne...

więcej polecanych artykułów