Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-07-31 14:33:32

Rozpoczynają się szkolenia polskich operatorów systemu Patriot

     Wczoraj w Sochaczewie odbyło się uroczyste pożegnanie grupy 16 żołnierzy z 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej udających się na kurs „Allied Patriot Air Defense Operator” organizowany w Stanach Zjednoczonych w „Air Defense Artillery School” w Fort Sill (stan Oklahoma). To pierwsze tego typu szkolenie realizowane w ramach I fazy programu Wisła. Odbędzie się ono na mocy umowy (PL-B-OAH) o wartości 9,2 mln USD podpisanej 4 września 2018 roku przez resort obrony z amerykańskim TRADOC (U.S. Army Training and Doctrine Command).

Wisła-szkolenie-Fot.MON.

  Kontrakt ten obejmuje przeprowadzenie szkoleń, a w szczególności obsługi i serwisu systemu Patriot, przygotowania bojowego, zasad operacyjnego użycia zestawów, planowania działania w ugrupowaniu i zabezpieczenia logistycznego. Szkolenia mają zostać przeprowadzone na terenie Stanów Zjednoczonych przez specjalistów armii amerykańskiej na terenie: wspomnianego już Fort Sill (Oklahoma) oraz Fort Lee (Virginia), a także w San Antonio (Texas).

  Żołnierze udający się na kurs w niedalekiej przyszłości obejmą kluczowe stanowiska w jednostce na wyposażeniu której zostanie wprowadzony system obrony powietrznej średniego zasięgu IBCS/Patriot.

  Żołnierzy pożegnał Dowódca 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej płk Kazimierz Dyński, zaproszeni na uroczystość oficerowie Ministerstwa Obrony Narodowej i Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, a także ich rodziny i koledzy z jednostki.

(TD)

Fot. MON.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Amerykańskie pociski manewrujące - AGM-158A JASSM, AGM-158B JASSM-ER, LRASM

Amerykańskie pociski manewrujące - AGM-158A JASSM, AGM-158B JASSM-ER, LRASM

W 1986 roku w USA zainicjowano program Tri-Service Standoff Attack Missile (TSSAM), który miał doprowadzić do opracowania rodziny modułowych pocisk...

więcej polecanych artykułów