Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-08-06 14:24:56

Megmar zadba o armaty ORP Ślązak

     Spółka Megmar Logistics & Consulting wskazana została przez 1. Regionalną Bazę Logistyczną w postępowaniu na dostawę części zamiennych i narzędzi specjalistycznych do armat ORP Ślązak, oraz opracowanie dokumentacji technicznej i przeprowadzenie szkolenia.

 Zlecenie ma być realizowane w trzech etapach, obejmujących lata 2020-2022. Całkowita wartość jedynej oferty analizowanej przez wojskowych opiewa na kwotę ponad 38,7 mln PLN brutto. Cena odgrywała w tym przetargu kluczowe kryterium, stanowiąc 90 pkt, pozostałe 10 pkt przewidziano na ocenę zaproponowanego okresu gwarancji. Warto odnotować, że początkowa szacunkowa wartość zamówienia opiewać miała na ponad 29,6 mln PLN brutto. Decyzję o udzieleniu zamówienia spółce Megmar podjęto w połowie lipca, w ostatnich dniach ją upubliczniając.

 Dla postępowania prowadzonego zgodnie z Prawem zamówień publicznych przyjęto formułę ograniczoną, ale i przyspieszoną. Taką procedurę argumentowano brakiem zabezpieczenia okrętu w narzędzia specjalistyczne, części zamienne, instrukcje obsługi technicznej armat zamontowanych na okręcie, oraz przeszkolenia załogi okrętu z wykonywania obsług technicznych armat, co stanowić miało przesłankę do obniżenia zdolności bojowej Dywizjonu Okrętów Bojowych z 3. Flotylli Okrętów, a co za tym idzie - brak możliwości współpracy z okrętową grupą bojową NATO. Przetarg upubliczniono na początku kwietnia br., faktycznie więc wyłonienie dostawcy potrwało zapewne dłużej, niż było wiosenną intencją.

 ORP Ślązak to ostatni, nowo zbudowany okręt dla Marynarki Wojennej RP. Przekazany w ubiegłym roku patrolowiec dysponuje uzbrojeniem artyleryjskim w postaci pojedynczej armaty OTO Melara Super Rapid kal. 76 mm i dwoma stanowiskami OTO Melara Marlin-WS z działkami kal. 30 mm.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Pociski przeciwokrętowe Sea Killer i Marte

Pociski przeciwokrętowe Sea Killer i Marte

Historia rakiety przeciwokrętowej Sea Killer rozpoczęła się w 1963 roku, kiedy Contraves Italiana SpA, bazując na doświadczeniach wyniesionych z pr...

więcej polecanych artykułów