Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-08-06 15:11:49

Rozstrzygnięty serwis dla Morskiej Jednostki Rakietowej

     18. Wojskowy Oddział Gospodarczy z Wejherowa poinformował o wyłonieniu wykonawcy serwisu i wsparcia technicznego dla NSM-CDS (NSM Coastal Defence System). Mowa o podstawowym sprzęcie wojskowym znajdującym się na wyposażeniu Morskiej Jednostki Rakietowej Marynarki Wojennej RP.

Morska Jednostka Rakietowa zasadniczo składa się z dwóch dywizjonów, których oręż stanowią pociski NSM. fot. Mariusz Cielma/Dziennik Zbrojny

 Zgodnie z komunikatem, wsparcie eksploatacji polegać będzie na usuwaniu niesprawności i konserwacji sprzętu wojskowego oraz komponentów wchodzących w skład ich ukompletowania. Usterki te są niemożliwe do usunięcia przez etatową obsługę urządzeń i warsztaty remontowe Sił Zbrojnych z uwagi na brak możliwości technicznych, organizacyjnych lub specjalistycznego oprzyrządowania. Przedmiotem usługi objęty zostanie cały pakiet wyposażenia MJR związany z systemem rakietowym opartym o rozwiązania firmy Kongsberg: wyrzutnia rakiet NSM MLV, wóz dowodzenia dowódcy dywizjonu SCV, wóz dowodzenia dowódcy baterii BCV, wóz kierowania środkami walki CCV, samochód transportowo-załadowczy TLV, ruchomy węzeł łączności MCC MCCB, rakieta NSM, urządzenia do testowania rakiet BAT.

 Dla postępowania przyjęto formułę negocjacyjną, bez wcześniejszej publikacji ogłoszenia o zamówieniu. Prace mógł wykonać tylko jeden uprawniony do tego w kraju oferent. Przez okres trzech lat o sprzęt MJR zadba spółka Wojskowe Zakłady Elektroniczne z Zielonki, proponując za zadanie 36 mln PLN brutto. Identyczną kwotę zaplanowali wcześniej (eufemistycznie i standardowo w tym przypadku określa się ją mianem szacunkowej) wojskowi przystępując do negocjacji. Wykonawca zakłada, że część prac, w kwocie 7,7 mln PLN netto zostanie zlecona innemu wykonawcy/wykonawcom. Decyzję o udzieleniu zamówienia podjęto 21 lipca 2020 roku.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Narew to polska rzeka, Narew to polski system przeciwlotniczy

Narew to polska rzeka, Narew to polski system przeciwlotniczy

System rakietowy obrony przeciwlotniczej krótkiego zasięgu Narew należy do tej grupy polskich programów modernizacyjnych, wcale nie tak mało liczne...

więcej polecanych artykułów