Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-08-06 15:11:49

Rozstrzygnięty serwis dla Morskiej Jednostki Rakietowej

     18. Wojskowy Oddział Gospodarczy z Wejherowa poinformował o wyłonieniu wykonawcy serwisu i wsparcia technicznego dla NSM-CDS (NSM Coastal Defence System). Mowa o podstawowym sprzęcie wojskowym znajdującym się na wyposażeniu Morskiej Jednostki Rakietowej Marynarki Wojennej RP.

Morska Jednostka Rakietowa zasadniczo składa się z dwóch dywizjonów, których oręż stanowią pociski NSM. fot. Mariusz Cielma/Dziennik Zbrojny

 Zgodnie z komunikatem, wsparcie eksploatacji polegać będzie na usuwaniu niesprawności i konserwacji sprzętu wojskowego oraz komponentów wchodzących w skład ich ukompletowania. Usterki te są niemożliwe do usunięcia przez etatową obsługę urządzeń i warsztaty remontowe Sił Zbrojnych z uwagi na brak możliwości technicznych, organizacyjnych lub specjalistycznego oprzyrządowania. Przedmiotem usługi objęty zostanie cały pakiet wyposażenia MJR związany z systemem rakietowym opartym o rozwiązania firmy Kongsberg: wyrzutnia rakiet NSM MLV, wóz dowodzenia dowódcy dywizjonu SCV, wóz dowodzenia dowódcy baterii BCV, wóz kierowania środkami walki CCV, samochód transportowo-załadowczy TLV, ruchomy węzeł łączności MCC MCCB, rakieta NSM, urządzenia do testowania rakiet BAT.

 Dla postępowania przyjęto formułę negocjacyjną, bez wcześniejszej publikacji ogłoszenia o zamówieniu. Prace mógł wykonać tylko jeden uprawniony do tego w kraju oferent. Przez okres trzech lat o sprzęt MJR zadba spółka Wojskowe Zakłady Elektroniczne z Zielonki, proponując za zadanie 36 mln PLN brutto. Identyczną kwotę zaplanowali wcześniej (eufemistycznie i standardowo w tym przypadku określa się ją mianem szacunkowej) wojskowi przystępując do negocjacji. Wykonawca zakłada, że część prac, w kwocie 7,7 mln PLN netto zostanie zlecona innemu wykonawcy/wykonawcom. Decyzję o udzieleniu zamówienia podjęto 21 lipca 2020 roku.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
USAF zamawia myśliwce F-15EX

USAF zamawia myśliwce F-15EX

13 lipca bieżącego roku amerykański Departament Sił Powietrznych (Department of the Air Force) zawarł kontrakt na dostawę pierwszej partii samolotó...

więcej polecanych artykułów