Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-08-14 13:59:48

Pierwsze podniesienie bandery na holowniku Mieszko

     Na terenie Portu Wojennego w Gdyni, w dniu dzisiejszym, odbyła się uroczystość pierwszego podniesienia bandery jednostek pomocniczych Marynarki Wojennej RP na przekazanym w połowie lipca holowniku H-2 Mieszko. Pierwszym dowódcą jednostki został chor. mar. Artur Ciereszko.


 W uroczystości uczestniczył dowódca 3. Flotylli Okrętów, kontradmirał Mirosław Jurkowlaniec oraz inni zaproszeni goście, w tym matka chrzestna jednostki. Od 14 sierpnia 2020 roku formalnie jednostki rozpoczyna swoją służbę w składzie Dywizjonu Okrętów Wsparcia 3. FO.

 H-2 Mieszko jest trzecim przekazanym użytkownikowi przedstawicielem serii łącznie sześciu holowników zamówionych w 2017 roku dla Marynarki Wojennej RP. Jednostki zostały zaprojektowane i zbudowane w Stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. w Gdańsku.

(MC) na podstawie komunikatu 3. FO

fot. st. chor. sztab. mar. Piotr Leoniak/MW
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Fregaty rakietowe typu Sachsen (typ 124)

Fregaty rakietowe typu Sachsen (typ 124)

Zakres zadań i znaczenie niemieckiej marynarki wojennej w odniesieniu do całych sił zbrojnych tego państwa w ostatnim czasie uległy znacznemu zwięk...

więcej polecanych artykułów