Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-09-14 15:42:44

Umowy na dostawy Rosomaków-S i amunicji

     W dniu 14 września br. zawarta została umowa z firmą Rosomak S.A. o wartości 105,5 mln PLN brutto na dostawę w latach 2021-2022 dla Sił Zbrojnych RP 60 transporterów Rosomak-S w wersji szeregowej i dowódczej, przystosowanych do przewozu zestawów przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike-LR. KTO Rosomak-S powstaną z wykorzystaniem podwozi bazowych Rosomaka wydzielonych Wykonawcy z zasobów wojska. Przedmiot zamówienia obejmuje również odtworzenie gwarancji dla podwozia bazowego modyfikowanych pojazdów. Podczas dzisiejszej uroczystości podpisano również trzy kontrakty z firmą Mesko S.A. i jej partnerami na dostawy amunicji do: 23 mm i 30 mm armat małokalibrowych, 152 mm armatohaubic Dana oraz 122 mm haubic 2S1 Goździk o łącznej wartości ok. 222,1 mln PLN brutto.

Rosomak-S_fot.MON

  Umowa o na dostawę amunicji do armat małokalibrowych przewiduje w latach 2020-2023 dostawę 174 tys. naboi, w tym 30 mm naboi z pociskiem wielofunkcyjnym ze smugaczem i samolikwidatorem MP-T/SD, 30 mm naboi z pociskiem ćwiczebnym ze smugaczem TP-T (armat ATK Mk. 44 Bushmaster stanowiących zasadnicze uzbrojenie KTO Rosomak) oraz 23 mm naboi ślepych, a jej wartość to 104,7 mln PLN.

  Drugi kontrakt amunicyjny wyceniony został na 75,9 mln PLN i zakłada w latach 2020-2022 dostarczenie łącznie 11 tys. naboi, w tym AHS-77 z pociskiem O-B ŁZ uzbrojonych w zapalnik RGM-2 oraz naboi AHS-77 z pociskiem O-B ŁP uzbrojonych w zapalnik RGM-2 dla 152 mm armatohaubic Dana. Zamówienia udzielono konsorcjum w składzie: Mesko S.A. (lider), Nitro-Chem S.A. oraz Gamrat Sp. z o.o.

  W końcu trzecie zamówienie udzielone firmom Mesko S.A. i Nitro-Chem S.A. o wartości 41,5 mln PLN dotyczy zakupu 8 tys. sztuk naboi HBD-D-30 z poc. O-B ŁZ uzbrojonych w zapalnik RGM-2 dla haubic 122 mm 2S1 Goździk. W tym przypadku dostawy zaplanowano również na lata 2020-2022.

  Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak-S jest pojazdem przeznaczonym do przewozu dwóch przenośnych przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike-LR. Wyposażony został w środki łączności zewnętrznej oraz wielozakresowe pokrycie maskujące Berberys. Parametry techniczne pojazdu są identyczne jak dla wykorzystywanej już w wojsku wersji bazowej z uwzględnieniem zdolności do pokonywania przeszkód wodnych.

  Postępowanie na dostawy KTO Rosomak-S prowadzone było przez Inspektorat Uzbrojenia od maja br. na podstawie przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z procedurą negocjacji bez publikacji ogłoszenia o zamówieniu.

(TD na podstawie komunikatu prasowego PGZ S.A.)

Fot. MON.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Rosomak i Spike  - potrzebny system, a nie tylko zestaw

Rosomak i Spike - potrzebny system, a nie tylko zestaw

Wyrzutnie i pociski Spike-LR są w polskiej armii kluczowym narzędziem w budowie zdolności w obszarze walki z bronią pancerną przeciwnika. Panuje do...

więcej polecanych artykułów