Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-09-24 13:47:03

Umowa na dostawy BSP klasy mikro

     W dniu 24 września br. pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia a firmą Asseco Poland S.A. zawarta została umowa na dostawę 6 zestawów Bezzałogowych Systemów Powietrznych „MayFly” klasy mikro wraz ze szkoleniem personelu użytkownika. W skład każdego z sześciu zestawów wchodzą: 2 systemy zasadnicze, 2 systemy zapasowe oraz 1 zestaw stacji kierowania i kontroli. Wartość umowy wynosi 4,6 mln PLN brutto, a dostawy zostaną zrealizowane w 2021 roku. Zestawy zostały zakupione na potrzeby Wojsk Specjalnych. Według deklaracji wykonawcy, zarówno sprzęt jak i oprogramowanie mają zostać wyprodukowane w Polsce.

BSP_mikro_MayFly_Asseco

  Bezzałogowe Systemy Powietrzne klasy mikro będą to platformy przeznaczone do prowadzenia dzienno-nocnych działań rozpoznawczych w różnorodnym środowisku w zakresie rozpoznania obrazowego (IMINT) poprzez wykorzystanie sensorów elektrooptycznych i podczerwieni.

  BSP klasy mikro będą systemami pionowego startu i lądowania, zdolnymi do operowania na pułapach przekraczających 2000 m n.p.m., a ich systemy zasilania umożliwią operowanie BSP, przy zachowaniu bezpośredniej łączności ze stacją kierowania i kontroli, w promieniu przekraczającym 1200 m.

  Masa startowa platformy latającej będzie mniejsza niż 1,6 kg, a jej wymiary nie będą przekraczać 70 cm w płaszczyźnie poziomej w najszerszym miejscu.

BSP_mikro_MayFly_Asseco

  Postępowanie na dostawy BSP klasy mikro prowadzone było na podstawie przepisów ustawy „Prawo zamówień publicznych” w procedurze negocjacyjnej od 4 grudnia 2018 roku. W przetargu ofertę złożył również Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, ale okazała się ona droższa od propozycji firmy Asseco.

(TD na podstawie informacji prasowej Inspektoratu Uzbrojenia)

Fot. Asseco Poland S.A.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Ogniem na wprost! Haubice 155 mm w bezpośredniej walce

Ogniem na wprost! Haubice 155 mm w bezpośredniej walce

W artykułach przedstawiających możliwości i kierunki rozwoju samobieżnej artylerii lufowej, przede wszystkim kalibru 155 mm, zwraca się szczególną ...

więcej polecanych artykułów