Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-09-25 11:59:26

Szczegóły prac przy KTO Rosomak-S

     Dzięki odpowiedzi otrzymanej dzisiaj od rzecznika prasowego Inspektoratu Uzbrojenia mjr Krzysztofa Płatka możemy poinformować, że zgodnie z umową podpisaną 14 września 2020 roku o wartości 105,5 mln PLN brutto oraz zgodnie z konfiguracją wynikającą z dokumentacji konstrukcyjnej pojazdy KTO Rosomak-S, oprócz modyfikacji mechanicznych związanych z przewozem zestawów ppk Spike-LR, otrzymają dodatkowo m.in. następujące modyfikacje: montaż odbiornika GPS, montaż systemu teleinformatycznego w odpowiedniej konfiguracji oraz montaż sieci radiowej w wymaganej konfiguracji. Przewidziane jest również wykonanie napraw użytkowanych wcześniej podwozi bazowych, które są przekazywane z zasobów Sił Zbrojnych RP. Na dostarczone pojazdy KTO Rosomak-S zostanie udzielona gwarancja na okres 12 miesięcy.

Rosomak-S_PGZ

  Inspektorat Uzbrojenia poinformował także, że do zabudowy wersji specjalnej KTO Rosomak-S przewidzianych zostało 56 egz. nowych podwozi bazowych odebranych i magazynowanych, oczekujących na zabudowę specjalistyczną oraz 4 egz. podwozi z zasobów Sił Zbrojnych RP.

(TD)

Fot. PGZ S.A.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Jak-23 - służba w lotnictwie polskim

Jak-23 - służba w lotnictwie polskim

Wkrótce po dostarczeniu 3 Jaków-17 i pierwszych Jaków-17W do Polski, rozpoczęły się przygotowania do wprowadzenia do służby kolejnych myśliwców Jak...

więcej polecanych artykułów