Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-09-27 12:48:26

Artylerzyści otrzymają przyrządy dalmierczo-rozpoznawcze

     W dniu 22 września br. Inspektorat Uzbrojenia podpisał z firmą Griffin Group S.A. Defence sp. k. umowę o wartości 35,46 mln PLN brutto na pozyskanie 24 kompletów artyleryjskich przyrządów dalmierczo-rozpoznawczych (APDR). Dostawy mają zostać zrealizowane w latach 2020-2021. Postępowanie w tej sprawie prowadzono od 26 czerwca 2020 roku na podstawie ustawy „Prawo zamówień publicznych” w trybie negocjacji bez publikacji ogłoszenia o zamówieniu.

Goniolight-_V_TI-Fot. Safran-Vectronix

Goniolight V-TI, z wielofunkcyjną lornetką JIM LR oraz lornetkowym dalmierzem laserowym VECTOR 23. Fot. Safran Vectronix.

  Zamówienie dotyczy dodatkowych dostaw realizowanych przez dotychczasowego wykonawcę Griffin Group S.A. Defence Sp. k., których celem jest częściowe wznowienie dostaw. Wykonawca posiada autorskie prawa majątkowe do dokumentacji technicznej APDR i nie udzielił innym podmiotom licencji na ich produkcję. Przedmiotowe dostawy będą realizowane na rzecz pododdziałów rozpoznania wzrokowego artylerii (sekcji wysuniętych obserwatorów), a ponadto posłużą do doposażenia artyleryjskich wozów rozpoznawczych (AWR), wchodzących w skład kompanijnych modułów ogniowych Rak. APDR są w pełni kompatybilne ze zautomatyzowanym zestawem kierowania ogniem Topaz. Ich konfiguracja umożliwia transmisję danych w trybie automatycznym i nieautomatycznym (poprzez specjalnie opracowane interfejsy) do zautomatyzowanych systemów rozpoznania, dowodzenia i kierowania ogniem wykorzystywanych w wojskach rakietowych i artylerii, w sieci radiowej i przewodowej. Powyższy efekt został uzyskany w wyniku ścisłej współpracy dostawcy APDR z dostawcą ZZKO Topaz.

  Szacunkowa wartość zamówień dla artyleryjskich przyrządów dalmierczo-rozpoznawczych (APDR) w latach 2020-2035 określana jest na 250,8 mln PLN netto.

(TD)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Europejskie pociski manewrujące cz. I: APACHE, SCALP, Storm Shadow, MdCN

Europejskie pociski manewrujące cz. I: APACHE, SCALP, Storm Shadow, MdCN

Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku w kilku państwach NATO rozpoczęto poszukiwanie nowego rodzaju systemów uzbrojenia lo...

więcej polecanych artykułów