Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-10-25 10:32:43

Umowa na samochody sanitarne

     W dniu 21 października br. pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia a firmą Demarko Sp. z o.o. Sp. k. została zawarta umowa na dostawę 175 samochodów sanitarnych wielonoszowych w zakresie części gwarantowanej i do 27 kolejnych samochodów w ramach prawa opcji. Wartość gwarantowanej części zamówienia wynosi 166 mln PLN brutto, a dostawy zostaną zrealizowane w latach 2021-2022.

Sanitarka-Fot.WCKMED

  Zamówienie obejmuje także szkolenie użytkownika, przekazanie dokumentacji technicznej oraz naprawy i obsługiwanie pojazdów w okresie gwarancyjnym.

  Samochody sanitarne wielonoszowe przeznaczone będą do wykonywania zadań ewakuacji medycznej na wszystkich poziomach zabezpieczenia medycznego. Pojazdy będą przystosowane do przemieszczania się po wszystkich rodzajach dróg oraz po bezdrożach.

  Samochody będą produkowane na bazie podwozi marki Iveco o stałym układzie napędowym 4x4 i mocy silnika 132 kW. Pojazdy będą umożliwiały transport 4 osób poszkodowanych w pozycji leżącej lub 3 poszkodowanych w pozycji leżącej i 2 w pozycji siedzącej.

  Samochody wyposażone zostaną w sprzęt medyczny obejmujący m.in.: nosze, krzesło kardiologiczne, defibrylator transportowy półautomatyczny AED oraz respirator transportowy.

(TD na podstawie informacji prasowej Inspektoratu Uzbrojenia)

Fot. Wojskowe Centrum Kształcenia Medycznego
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Stan realizacji Planu Modernizacji Technicznej (systematyczna aktualizacja)

Stan realizacji Planu Modernizacji Technicznej (systematyczna aktualizacja)

W grudniu 2012 roku opinii publicznej zaprezentowano założenia Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP na lata 2013-2022 (PMT), zgodnie z k...

więcej polecanych artykułów