Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-11-17 10:02:32

Mesko dostarczy amunicję kalibru 23 mm

     Wchodząca w skład Grupy PGZ spółka Mesko podpisała z Inspektoratem Uzbrojenia umowę na dostawę amunicji przeciwpancerno-zapalająco-smugowej (BZT) przeznaczonej dla armat rodziny ZU-23-2 kal. 23 mm. Kontrakt ma wartość ponad 10,5 mln PLN, a jego realizacja nastąpi w latach 2020-2022.


- Siły Zbrojne RP od wielu lat z powodzeniem eksploatują systemy oparte na armatach kalibru 23 mm, jednak amunicja typu BZT nie była od dłuższego czasu zamawiana. Reaktywacja produkcji tego rodzaju amunicji ma dla nas duże znaczenie, szczególnie biorąc pod uwagę rosnące w ostatnich miesiącach zainteresowanie innych klientów pozyskiwaniem skutecznych w obsłudze środków do przeciwdziałania nisko latającym celom, takim jak bezzałogowe statki powietrzne – powiedział Gabriel Nowina Konopka, wiceprezes zarządu Mesko S.A.

 Kaliber 23 mm w pododdziałach przeciwlotniczych wykorzystywany jest w rodzinie armat ZU-23-2 (holowane, samobieżne, artyleryjskie, artyleryjsko-rakietowe). Najnowsza ich odmiana wykorzystana została w zestawie PZA Pilica. Amunicja BZT wykorzystywana jest do zwalczania celów powietrznych i naziemnych. Przyjmuje się, że rozrywający się pocisk BZT razi obiekty znajdujące się na powierzhni blisko 30 m2, zdolny jest także razić lekkie pancerze grubości 30-50 mm.

(MC) z użyciem materiałów producenta
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Airbus Helicopters H160M Guépard – przyszłość francuskiej floty śmigłowców

Airbus Helicopters H160M Guépard – przyszłość francuskiej floty śmigłowców

Zainicjowana pod koniec czerwca 2020 roku przez Inspektorat Uzbrojenia faza dialogu technicznego dotycząca programu Perkoz skłania do przyjrzenia s...

więcej polecanych artykułów