Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-11-17 14:04:17

Wojsko odbiera kolejne czołgi Leopard 2PL

     PGZ poinformowała o zakończonych w minionym tygodniu odbiorach kolejnych czołgów Leopard 2PL. Pojazdy trafią do 1. Warszawskiej Brygady Pancernej.


 Wykonawca poinformował, że dotychczas wojsko odebrało 11 egzemplarzy zmodernizowanych czołgów. Przy kolejnych wozach trwają prace, o czym poinformowała Elżbieta Wawrzynkiewicz, prezes zarządu Zakładów Mechanicznych Bumar-Łabędy S.A. - Konsorcjum intensywnie pracuje nad kolejnymi partiami Leopardów. Jeżeli uda nam się szybko zamknąć prowadzone obecnie rozmowy, będziemy mogli dostarczyć w bieżącym roku kolejne siedem z partii pojazdów modernizowanych siłami krajowego przemysłu. Równocześnie pracujemy wspólnie z naszym partnerem zagranicznym nad sześcioma maszynami, tak, żeby i egzemplarze zmodernizowane w Niemczech, mogły trafić jak najszybciej do Sił Zbrojnych RP.

 Modernizowane pojazdy pochodzą z batalionów czołgów 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa. Przekazywane od 2016 roku na remonty pojazdy od bieżącego roku, po wykonaniu modernizacji i odbiorach, trafiają do pancerniaków z Warszawy. Na mocy pierwotnej umowy z 2016 roku, wielokrotnie już aneksowanej, 128 czołgów Leopard 2A4 przejść miało zakontraktowane prace i modernizację w latach 2016-2020. Kolejną kompanię tych pojazdów (14 egz.), zakupionych w ramach mniejszościowej partii wespół z nowocześniejszymi Leopard 2A5, wojsko miało odebrać w 2021 roku. Rzeczywista realizacja programu, zapowiadana przez wykonawcę wyniesie faktycznie łącznie około 20 wozów wykorzystywanych w 1. BPanc i Ośrodku Szkolenia Leopard (10. BKPanc). 

(MC) z wykorzystaniem komunikatu wykonawcy
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Ogniem na wprost! Haubice 155 mm w bezpośredniej walce

Ogniem na wprost! Haubice 155 mm w bezpośredniej walce

W artykułach przedstawiających możliwości i kierunki rozwoju samobieżnej artylerii lufowej, przede wszystkim kalibru 155 mm, zwraca się szczególną ...

więcej polecanych artykułów