Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2021-03-14 11:08:05

Polska polityka obronna - zaniedbania, wyzwania, perspektywy

     W dniu 1 marca br. odbyła się online VIII debata „Parlamentarnego Zespołu ds. Naprawy Rzeczypospolitej” pod tytułem „Polska polityka obronna - zaniedbania, wyzwania, perspektywy”. W jej trakcie dokonano oceny działań i decyzji rządzących w latach 2015-2021, koncentrując się na dwóch obszarach tj. systemie obronnym Polski i Siłach Zbrojnych RP (pierwszy panel) oraz modernizacji Sił Zbrojnych RP i polskim przemyśle obronnym (drugi panel). Gościem specjalnym spotkania był były Prezydent RP Bronisław Komorowski, a w dyskusji uczestniczyli politycy opozycji, posłowie Tomasz Siemoniak i Czesław Mroczek oraz były eurodeputowany Janusz Zemke, a także byli szefowie Sztabu Generalnego WP generałowie w stanie spoczynku Mieczysław Cieniuch i Mieczysław Gocuł, a także gen. bryg. rez. Adam Duda, Szef Inspektoratu Uzbrojenia w latach 2015-2016. Moderatorem obu paneli był gen. dyw. w st. spocz. Bogusław Pacek.

T-72M1R-Fot.18DZ

  Największą słabością przeprowadzonej debaty był z pewnością brak w niej przedstawicieli aktualnie rządzących, a w szczególności: MON, BBN i Sił Zbrojnych RP. Ocenę przedstawionych wniosków pozostawiamy jednak Czytelnikom.

  Pełny stenogram debaty w formie pliku pdf można pobrać TUTAJ.  

(TD)

Fot. 18. Dywizja Zmechanizowana. 
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Śmigłowiec Bell AH-1 Cobra

Śmigłowiec Bell AH-1 Cobra

Śmigłowiec szturmowy Bell AH-1 Cobra jest z pewnością jedną z najsłynniejszych, o ile nie najsłynniejszą, prowizorek w historii lotnictwa wojskoweg...

więcej polecanych artykułów