Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2012-08-07 21:31:54

Powidz gospodarzem Air Show?

     Chociaż radomskie lotnisko w Sadkowie zostało potwierdzone na miejsce przyszłorocznych pokazów lotniczych, zresztą już tradycyjnie, pojawiły się nowe okoliczności. W przyszłym roku głównym gospodarzem terenu lotniska będzie nie wojsko jak jest dziś, ale spółka cywilna. Może to być poważnym problemem dla organizacji tej imprezy w tym mieście. Jak zaznaczają wojskowi, organizatorem mogą być tylko oni. Nie chodzi tu o zbyt rozbudowane poczucie wyższości ze strony Sił Powietrznych, ale za ewentualne problemy przy rozliczaniu finansowym imprezy, kosztów i przychodów. Pułkownik Janusz Chwiejszak (dyrektor Międzynarodowych Pokazów Lotniczych) przyznaje, że kolidacja z portem lotniczym może spowodować przeniesienie imprezy, jako miejsce rezerwowe wyznaczony jest wielkopolski Powidz.

   Trudno sobie wyobrazić by z tego powodu miasto Radom odpuściło sobie organizację tak promocyjnej dla całego regionu imprezy jaką jest Air Show. Tym bardziej, że to jedyna tego typu impreza w Polsce. Jeżeli raz opuści już to miejsce, rajcom miejskim trudno będzie za kolejne dwa lata odnowić kilkunastoletnią już tradycję.

   Powidz to jedno z trzech najbardziej rozwijanych w naszym kraju lotnisk wojskowych. Dziś mieści się tam 33. Baza Lotnictwa Transportowego znana przede wszystkim z transportowych C-130E Hercules ale i śmigłowców 7. eskadry działań specjalnych.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Fregaty rakietowe typu Sachsen (typ 124)

Fregaty rakietowe typu Sachsen (typ 124)

Zakres zadań i znaczenie niemieckiej marynarki wojennej w odniesieniu do całych sił zbrojnych tego państwa w ostatnim czasie uległy znacznemu zwięk...

więcej polecanych artykułów