Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2012-11-28 10:11:09

Bumar na giełdzie w 2015 roku

     W latach 2013-2014 planowane jest przygotowanie Grupy Bumar do wejścia na giełdę, co powinno nastąpić dopiero w 2015 roku. Ciągle ministerstwo skarbu analizuje przyłączenie do polskiego koncernu przemysłu obronnego Huty Stalowa Wola (jest rekomendacja Komitetu Stałego Rady Ministrów) a także Centrum Techniki Morskiej z Gdyni. Z kolei prezes Grupy Bumar na 2013 rok zakłada jego przekształcenie w spółkę akcyjną. Aktualnie priorytetem dla grupy zarządzającej jest reorganizacja firmy, której sytuacja bez dofinansowania rządowego (około 400 mln PLN na prace rozwojowo-badawcze) i zamówień nie zawsze mających niezbędne dla sił zbrojnych podłoże, byłaby zdecydowanie gorsza.

    W ciągu 5 lat grupa zamierza podwoić przychody ze sprzedaży, pięciokrotnie zwiększyć przychody z eksportu, wydać 1,3 mld PLN na prace badawczo-rozwojowe, tak by w 2018 roku osiągnąć 250 mln PLN zysku. Z pewnością poprawieniu obecnej sytuacji Grupy Bumar pomóc może wymóg, by w ramach wartego szacunkowo 14 mld PLN programu odbudowy potencjału przeciwlotniczego, 20 % obowiązkowo przypadło dla polskiej zbrojeniówki, w praktyce głównie Bumaru.

   Własny przemysł należy wspierać, warto tylko dopilnować by nie odbywało się to kosztem własnego użytkownika, którego w łatwy sposób można „przekonać” do rodzimych rozwiązań w zakresie uzbrojenia i sprzętu wojskowego.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
System Narew – oczekiwania przemysłu kontra potrzeby wojska

System Narew – oczekiwania przemysłu kontra potrzeby wojska

W opublikowanym niedawno na portalu Dziennik Zbrojny artykule „Narew to polska rzeka, Narew to polski system przeciwlotniczy” przedstawiono argumen...

więcej polecanych artykułów