Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2011-08-24 09:08:28

Doposażenie MiG-ów dla 23. Bazy

     Na początku mają bieżącego roku wysłano do Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy zaproszenie do prowadzenia negocjacji w sprawie doposażenia samolotów MiG-29. Rozmowy prowadzono tylko z jednym oferentem, zakłady w Bydgoszczy to z kilku przyczyn jedyna firma mogąca podjąć się tego zadania (możliwości techniczne, własność intelektualna do rozwiązań). Ostatecznie, 23 sierpnia na stronach Inspektoratu Uzbrojenia pojawił się protokół z postępowania.

      W latach 2011-2014 w ramach umowy wieloletniej prace przejdzie 13 samolotów bojowych MiG-29 wersji 9-12A oraz 3 szkolno-bojowe MiG-29UB wersji 9-51A. Kontrakt ma wartość 126.125 mln PLN. Szczegółowych informacji nie podano, ale na stronach Polski Zbrojnej wymieniono doposażenie w postaci nowego komputera głównego, szyny danych MiL-STD 1553, amerykańskiego modułu SAASM do precyzyjnej nawigacji za pomocą GPS. Po pracach maszyny trafią do 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.

     Realizowany w przyszłości etap doposażenia samolotów jest drugim etapem jaki przeprowadzono dla MiGów w naszym kraju. Prostszy zabieg przeszło do końca 2010 roku 25 z posiadanych 32 sztuk. Maszyny otrzymały światła antykolizyjne, systemy TACAN i GPS, system lądowania ILS, system identyfikacji IFF. Dodatkowo, w innym postępowaniu zabudowano nowe radiostacje VHF (do końca 2010 roku w 15 samolotach).

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Ogniem na wprost! Haubice 155 mm w bezpośredniej walce

Ogniem na wprost! Haubice 155 mm w bezpośredniej walce

W artykułach przedstawiających możliwości i kierunki rozwoju samobieżnej artylerii lufowej, przede wszystkim kalibru 155 mm, zwraca się szczególną ...

więcej polecanych artykułów