Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2011-08-27 21:29:18

Radom na półmetku

     W sobotę 27 sierpnia br., oficjalnie, rozpoczęły się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze w Radomiu. Jako pierwsi, tradycyjnie, zaprezentowali się przedstawiciele Aeroklubu Polskiego, po czym do akcji wkroczyli piloci wojskowi. Wśród gości zagranicznych można wymienić zespoły akrobacyjne z Chorwacji, Włoch, Francji oraz Szwajcarii, a także indywidualnych reprezentantów innych państw.

sobotni gość specjalny Air Show, natowski AWACS - E-3A Sentry, fot. Łukasz Pacholski

     Dodatkowo gościem specjalnym był samolot wczesnego ostrzegania i dowodzenia Boeing E-3 Sentry należący do NATO-wskiej eskadry stacjonującej w Niemczech. Wśród Polaków należy wyróżnić pokaz pilotażu indywidualnego MiG-29, walkę powietrzną MiG-29 vs F-16 oraz (oczekiwany od dawna) pokaz w powietrzu pary samolotów szturmowych Su-22. Jutro, tj. w niedzielę, kolejny dzień pokazów lotniczych, które przyniosą następne atrakcje.

(ŁP)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
System Narew – oczekiwania przemysłu kontra potrzeby wojska

System Narew – oczekiwania przemysłu kontra potrzeby wojska

W opublikowanym niedawno na portalu Dziennik Zbrojny artykule „Narew to polska rzeka, Narew to polski system przeciwlotniczy” przedstawiono argumen...

więcej polecanych artykułów