Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2011-08-27 21:50:44

Pod Mławą rekonstrukcja po raz czwarty

     Trochę w cieniu radomskich pokazów lotniczych (a szkoda), pod Mławą, odbyła się czwarta rekonstrukcja wielkiego starcia żołnierza polskiego z niemieckim agresorem we wrześniu 39 roku. Dodajmy, starcia zwycięskiego, nasza pozycja nie została przełamana a oskrzydlona, co zmusiło polską (a faktycznie z licznymi Białorusinami – podkreślane ze strony organizatorów imprezy) 20. Dywizję Piechoty do opuszczenia fortyfikacji. Zmagania odbywały się z dużym rozmachem, prócz kilkuset rekonstruktorów wykorzystano również repliki niemieckich czołgów, samochodu pancernego, polskie armaty 75 i 37mm, samoloty w barwach Luftwaffe, liczne efekty pirotechniczne, oraz co ciekawe, baterię armat salutacyjnych z batalionu reprezentacyjnego WP.

fot. Mariusz Cielma

     Nasze współczesne wojsko pojawiło się w skromnej oprawie pod Mławą. Prócz armat przyjechał z Bartoszyc pojedynczy Rosomak z wieżą Hitfist i Honker w wersji do pilotażu (co raczej było koniecznością, ponieważ transporter porusza się o własnych kołach po drogach publicznych). Co ciekawe, żołnierze 20. Brygady wyposażenie byli w najnowsze wersje karabinka Beryl oraz subkarabinka Mini-Beryl (produkcja 2010).

     Portal Dziennik Zbrojny już wkrótce umieści w serwisie dłuższą relację z imprezy, ale już dziś zapraszamy do działu Galeria, gdzie umieściliśmy kilkadziesiąt zdjęć z dzisiejszego pola bitwy.

(MC)

 
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Program Skoshi Tiger, czyli F-5C w Wietnamie

Program Skoshi Tiger, czyli F-5C w Wietnamie

Powstanie F-5C było związane z działaniami zbrojnymi prowadzonymi we Wietnamie. W 1965 roku USAF wypożyczyło, w ramach programu noszącego nazwę Sko...

więcej polecanych artykułów