Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-12-24 13:54:30

System obrony powietrznej Narew - podmioty dialogu technicznego

     Inspektorat Uzbrojenia poinformował o zgłoszeniach do etapu dialogu technicznego w ramach pozyskania systemu obrony powietrznej krótkiego zasięgu kryptonim Narew i podmiotach, które będą w postępowaniu uczestniczyć.

System wybrany w postępowaniu zastąpić ma m.in. przestarzałe zestawy rakietowe Kub (na zdjęciu). Zgodnie z wymaganiami wstępnymi, zestawy Narew, w przeciwieństwie do miejscocentrycznego Kuba, mają być systemami sieciocentrycznymi o wysokich możliwościach zwalczania wszelkich zagrożeń powietrznych w strefie obrony (zasięg Narwi jest określany na 25 km a pułap na 10 km). fot. Tomasz Kwasek/Dziennik Zbrojny

  Formalny termin kwalifikacji do dialogu zachowało 13 podmiotów, natomiast po analizie przesłanych zgłoszeń do uczestnictwa w dialogu zakwalifikowano 9 z nich - są one podane według kolejności zgłoszeń:

  • Diehl BGT Defence,
  • MBDA France,
  • IAI Systems Missiles And Space Group Israel Aerospace Industries Ltd,
  • Kongsberg Defence & Aerospace AS,
  • MEADS International Inc,
  • Rafael Advanced Defense Systems Ltd,
  • Polska Grupa Zbrojeniowa S.A.,
  • Thales Polska Sp. z o.o.,
  • Aselsan.

  Czas dialogu technicznego został określony przez IU na 12 stycznia 2015 roku do 12 marca 2015 roku. Realizacja postępowania jest m.in. wynikiem zwiększenia kwot przewidzianych na realizację programu operacyjnego "Systemu Obrony Powietrznej", łącznie z 1,2 mld PLN do maksymalnie 2,1 mld PLN w latach 2014-2016. Postępowanie w sprawie pozyskania systemu Narew ma być rozstrzygnięte w 2016 roku, choć widoczne jest skrócenie terminu prowadzenia dialogu - jeszcze niedawno MON planowało prowadzenie dialogu od listopada 2014 roku do końca pierwszego kwartału 2015 roku.

(RC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Bezzałogowy General Atomics MQ-1C Gray Eagle

Bezzałogowy General Atomics MQ-1C Gray Eagle

Rok 2002 przyniósł dwa bardzo istotne wydarzenia dla przyszłości floty systemów bezzałogowych US Army. Jednym z nich było rozpoczęcie dostaw, pocho...

więcej polecanych artykułów