Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2015-01-02 09:59:42

Umowa na 160 podwozi Jelcz pod zabudowy specjalistyczne

     Z końcem roku Inspektorat Uzbrojenia poinformował o podpisaniu umowy na 160 podwozi Jelcz P662D.43 przeznaczonych pod zabudowy specjalistyczne.

  O dotychczasowych zakupach samochodów marki Jelcz dla SZRP w portalu Dziennik Zbrojny.fot. Mariusz Cielma/Dziennikzbrojny.pl

  O wyborze procedury IU informował kilkanaście dni przed świętami. Wówczas to wskazano na negocjacje bez ogłoszenia postępowania z Jelcz spółka z o.o. Tym razem informacja jest pełniejsza bowiem zawiera wartość kontraktu. 160 podwozi pochłonie 182 mln PLN brutto. Wojsko szacowało zlecenie na 180 mln PLN brutto. Szacunki w takich przypadkach powstają na podstawie analizy poprzednich kontraktów lub wręcz zapytań do dostawców podczas opracowywaniu planu zakupów.

   W latach 2015-2022 dostarczonych zostanie 160 podwozi Jelcz P662D.43 pod Mobilne Moduły Stanowisk Dowodzenia szczebla oddział pododdział. Warunkowo nabyte zostaną w latach 2015-2018 dodatkowe 24 sztuki pod Węzły Teleinformatyczne w wersji kontenerowej oraz 18 Aparatowni Diagnostyczno-Remontowych również w wersji kontenerowej. Warunkowe zapisy oznaczają zwykle realizację zlecenia w przypadku dysponowania dostatecznymi na opcje środkami finansowymi.

   Procedura negocjacji tylko z jednym dostawców argumentowana jest specjalistycznym (militarnym) podwoziem Jelcza oraz dużą liczbą pojazdów S662D.43 występujących w tej klasie w Siłach Zbrojnych RP.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
„Wiatrówka” dla Merkawy Mk 4, czyli izraelski Aktywny System Ochrony  ASPRO-A Trophy

„Wiatrówka” dla Merkawy Mk 4, czyli izraelski Aktywny System Ochrony ASPRO-A Trophy

Mimo, że izraelski Aktywny System Ochrony (ASO) Trophy nie jest ani pierwszym seryjnie wprowadzonym do uzbrojenia tego typu systemem, ani też nie w...

więcej polecanych artykułów