Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2015-01-13 11:29:42

Aparatownie transmisyjne dla SZ RP

     Wojskowe Zakłady Uzbrojenia nr 1 i Transbit sp. z o.o. dostarczą Siłom Zbrojnym RP dziewięć aparatowni transmisyjnych cyfrowego systemu łączności Storczyk 2010.

 

Aparatownia RWŁC-10/T na zmodernizowanym samochodzie Star 266M2. fot. MON.

  Jak poinformował Inspektorat Uzbrojenia, który jest zamawiającym, zakończono negocjacje z producentem i umowa o wartości warta 31,2 mln PLN w latach 2014-2015, zakłada dostawę dziewięciu aparatowni transmisyjnych RWŁC-10/T zamontowanych w kontenerach 10-stopowych. Aparatownie przewożone są na skrzyni ładunkowej samochodu cięzarowo-terenowego o odpowiedniej nośności. W skład zestawu RWŁC-10/T wchodzi także agregat pradotwórczy na przyczepie jednoosiowej. RWŁC-10/T są elementem taktycznego systemu łączności STORCZYK 2010 Storczyk - zintegrowanego cyfrowego systemu łączności specjalnej, przeznaczonego do stosowania na szczeblu taktycznym i operacyjnym, w systemie polowym i stacjonarnym.

(RC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Jak-23 - służba w lotnictwie polskim

Jak-23 - służba w lotnictwie polskim

Wkrótce po dostarczeniu 3 Jaków-17 i pierwszych Jaków-17W do Polski, rozpoczęły się przygotowania do wprowadzenia do służby kolejnych myśliwców Jak...

więcej polecanych artykułów