Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2015-02-03 08:11:15

Zakłady w Mielcu dostarczyły Black Hawki do Turcji

     Zakłady PZL Mielec wyprodukowały już 35 wielozadaniowych śmigłowców transportowych Sikorsky S-70i Black Hawk International. Obok wcześniej znanych odbiorców znalazł się kolejny - Turcja.

Pomimo zapewnień, że montaż Black Hawk International zostanie ulokowana w Turcji, pierwsze egzemplarze S-70i trafiają do tego kraju z Mielca. Fot. Łukasz Pacholski/Dziennik Zbrojny

   Pod koniec zeszłego roku cztery maszyny, noszące na sobie barwy policji tureckiej, odleciały do odbiorcy z zakładów PZL Mielec. Biorąc pod uwagę fakt, że w ramach programu TUH (w którym Sikorsky pokonał AgustęWestland) ten użytkownik miał otrzymać 20 maszyn, jest to zaskakujące. Wymogiem Ankary było przecież ulokowanie montażu ostatecznego na terenie kraju - w tym momencie byłaby to konkurencyjna (dla PZL Mielec) linia produkcyjna modelu S-70i Black Hawk International. Przypomnijmy, Turcy zamówili 109 śmigłowców, ma to być najprawdopodobniej pierwsza transza nowych wiropłatów kategorii średniej.

  Obecnie zakłady PZL Mielec stają się jednymi z najbardziej tajemniczych producentów w tej części świata. Jak wiadomo, dotychczas sprzedano (oficjalnie) trzy S-70i do Arabii Saudyjskiej, pojedynczego do Meksyku, dwanaście sztuk do Brunei oraz sześć egzemplarzy do Kolumbii. Jeśli doliczymy do tego cztery policyjne maszyny do Turcji otrzymujemy wynik 26 S-70i. Producent zmontował już 35 maszyn, pytanie brzmi dla kogo są przeznaczone pozostałe? Raczej trudno wyobrazić sobie wizję spekulacyjnej produkcji "do magazynu".

(AP)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Ekspedycyjna brygada USMC z lat 80.

Ekspedycyjna brygada USMC z lat 80.

W piechocie morskiej Stanów Zjednoczonych istniały trzy rodzaje związków ekspedycyjnych: batalion, brygada i dywizja oparte organizacyjnie odpowied...

więcej polecanych artykułów