Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2015-07-19 07:22:04

Pułaski w pływającym doku

     W ciągu najbliższych kilku dni fregata rakietowa ORP Gen. K. Pułaski przeholowana zostanie do Stoczni Remontowej Nauta S.A. celem przeprowadzenia naprawy w pływającym doku. Prace potrwają około czterech miesięcy.


  Postępowanie prowadzone wiosną br. wygrała Nauta kwotą 14,32 mln PLN brutto. Jej konkurentem była Stocznia Marynarki Wojennej S.A.. O wyborze zadecydowało kryterium najniższej ceny (różnica w ofertach około 5 milionów PLN) o wartości 90 punktów oraz czas trwania gwarancji (10 punktów).

  Nauta dysponuje czterema pływającymi dokami przystosowanymi do obsługi jednostek o długości 76, 112, 135 i 190 metrów.

  Inwestuje się przede wszystkim w jedną z polskich fregat Oliver Hazard Perry, we wspomnianego Pułaskiego. Te najpoważniejsze wydatki są udziałem Inspektoratu Uzbrojenia i kontraktu podpisanego jeszcze w 2013 roku obejmującego szereg prac remontowych przy okrętowych systemach. Wartość umowy wyniesie 34 miliony USD, jej realizacja potrwać ma do 2016 roku. W założeniu przyświecającym programom remontowym jest pozostawienie w służbie ORP Gen. K Pułaski do 2025 roku.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Pocisk przeciwokrętowy Exocet

Pocisk przeciwokrętowy Exocet

Francuski pocisk Exocet był jedną z pierwszych konstrukcji tego rodzaju skonstruowanych i wprowadzonych do produkcji na Zachodzie, choć palma pierw...

więcej polecanych artykułów