Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2015-12-18 13:50:37

Policja Ugandy odebrała Sokoła i AW109

     PZL-Świdnik poinformował w dniu dzisiejszym o odbiorze śmigłowców W-3 Sokół oraz AW109 GrandNew zamówionych przez Ugandę. Sprzęt będzie wykorzystywany przez policję.


   W uroczystości brał udział prezydent Ugandy, Yoweri Museveni, oraz inni przedstawiciele tego państwa.

  Umowę na dostawę maszyn podpisano w czerwcu 2014 roku, zakładano wówczas realizację kontraktu w roku kolejnym. Jego wyposażenie obejmuje podkadłubowy hak do podwieszania ładunków, wciągarkę do podejmowania poszkodowanych, zestaw do desantowania po linie, reflektor-szperacz, zestaw głośników zewnętrznych, elektrooptyczną głowicę obserwacyjną FLIR oraz instalację do zamontowania pływaków awaryjnych. W-3A Sokół dla Ugandy jest jedną z blisko 180 maszyn tego typu wyprodukowanych do tej pory w Świdniku, prawie 80 z nich służy w Siłach Zbrojnych RP.

fot. PZL Świdnik

 
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
„Wiatrówka” dla Merkawy Mk 4, czyli izraelski Aktywny System Ochrony  ASPRO-A Trophy

„Wiatrówka” dla Merkawy Mk 4, czyli izraelski Aktywny System Ochrony ASPRO-A Trophy

Mimo, że izraelski Aktywny System Ochrony (ASO) Trophy nie jest ani pierwszym seryjnie wprowadzonym do uzbrojenia tego typu systemem, ani też nie w...

więcej polecanych artykułów