Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2016-01-25 13:05:33

Eksportowe otwarcie roku Rosomak S.A.

     W trzecim tygodniu stycznia 2016 r. wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Spółka Rosomak S.A. z Siemianowic Śląskich przekazała pierwszy kołowy transporter opancerzony Rosomak (AMV 8×8) przeznaczony dla odbiorcy zagranicznego.

   Kontrakt jest efektem zawartej umowy z fińską Spółką Patria Land Systems Oy, dotyczącą wyprodukowania 40 transporterów w wersji bazowej. Wartość kontraktu to około 170 milionów złotych. To pierwszy kontrakt eksportowy o takiej skali realizowany przez nasze Zakłady. Zamówienie to bynajmniej nie jest zwieńczeniem pracy, ale początkiem wspólnych z PGZ S.A. działań eksportowych. Należy także podkreślić wymiar ekonomiczny kontraktu. Wartość kontraktu znacznie wpłynie na wyniki finansowe Spółki - powiedział Adam Janik, Prezes Zarządu Rosomak S.A.

   Transportery produkowane są zgodnie z wymaganiami Klienta w wersji niepływającej z systemem osłon balistycznych i przeciwminowych o większej odporności niż wersja podstawowa. Pojazdy zostaną dostarczone odbiorcy do końca maja bieżącego roku. Umowa obejmuje także opcje wyprodukowania przez Rosomak S.A. kolejnych kilkudziesięciu pojazdów w różnych wersjach, w tym odmianie przedłużonej. Jeśli zostanie ona potwierdzona, wówczas łączna wartość kontraktu przekroczy pół miliarda złotych.

   Realizacja przez Rosomak S.A. umowy na dostawę transporterów opancerzonych za granicę świadczy o tym, że polski przemysł obronny jest w stanie produkować wyroby reprezentujące światowy poziom i sprzedawać je za granicę, wygrywając ze światowymi potentatami bynajmniej nie ceną, ale przede wszystkim wysoką jakością. Mam nadzieję, że w bieżącym roku będziemy często informować o podobnych sukcesach firm skupionych w PGZ S.A. - stwierdził Maciej Lew-Mirski, Członek Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Warto odnotować, że w ROSOMAK S.A. uruchomiono również produkcję ostatniego dotąd niewytwarzanego w siemianowickich zakładach zasadniczego zespołu konstrukcyjnego transportera – zintegrowanych wsporników układu zawieszenia (ram). Co ważne, zakłady stały się dzięki temu dostawcą zintegrowanych wsporników układu zawieszenia do wszystkich pojazdów rodziny AMV 8×8 na świecie.

Tekst: Rosomak S.A.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Śmigłowiec Bell AH-1 Cobra

Śmigłowiec Bell AH-1 Cobra

Śmigłowiec szturmowy Bell AH-1 Cobra jest z pewnością jedną z najsłynniejszych, o ile nie najsłynniejszą, prowizorek w historii lotnictwa wojskoweg...

więcej polecanych artykułów