Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2016-03-10 12:58:57

Przegląd i naprawa ORP Kościuszko oraz ORP Iskra

     Komenda Portu Wojennego w Gdyni ogłosiła w lutym br. rozpoczęcie postępowania przetargowego związanego z przeglądem i naprawą fregaty ORP Gen. T. Kościuszko. Prace podzielono na 19 zadań związanych z systemami i urządzeniami okrętowymi, w tym związanych z obsługą śmigłowca pokładowego. Wymagany termin przeprowadzenia prac upływa 31 maja 2016 roku, ich początek zaplanowano jeszcze na marzec, po powrocie fragaty z ćwiczeń Cold Response 2016, prowadzonych w pobliżu wód norweskich.


   Na zgłoszenia firm zainteresowanych, marynarze oczekiwali do 4 marca 2016 roku. O wyborze konkretnego wykonawcy zdecyduje kryterium najniższej ceny. Należy zauważyć, że obecnie remont dokowy w stoczni Nauta przechodzi druga z fregat, ORP Gen. K. Pułaski. 

  Żaglowiec szkolny Marynarki Wojennej, ORP Iskra, również przejdzie naprawę, w tym dokową. W połowie lutego br. postępowanie przetargowe rozpoczęła Komenda Portu Wojennego w Gdyni. Wnioski podmiotów zainteresowanych przyjmowane będą do 17 marca 2016 roku. Prace potrwać powinny dziewięć miesięcy.

(MC)

fot. Michał Gajzler/Dziennik Zbrojny
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Południowokoreańska modernizacja - plan na lata 2021-2025

Południowokoreańska modernizacja - plan na lata 2021-2025

10 sierpnia południowokoreańskie Ministerstwo Obrony ogłosiło plan wydatków na lata 2021–2025. Zakłada on przeznaczenie na obronność we wspomnianym...

więcej polecanych artykułów