Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2016-03-31 16:39:10

Przymiarka do lornetek termowizyjnych

     Jeżeli przeprowadzone zostaną plany Sił Zbrojnych, realizowane bezpośrednio przez Inspektorat Uzbrojenia, już za kilka lat powszechnym elementem wyposażenia żołnierza Wojska Polskiego stanie się lornetka termowizyjna. IU ogłosił zamiar przeprowadzenia dialogu technicznego w tej sprawie, a plany mówią o 1000, 2500 czy nawet 5000 lornetek termowizyjnych.

Szukając krajowych rozwiązań, trzeba wskazać jedynie lornetkę termowizyjną NPL-1T Agat z PCO pokazaną podczas MSPO 2015. Agat wyposażony jest w detektor bolometryczny o rozdzielczości 640x480 px, masie około 1 kilograma, zdolną do kilkunastu godzin pracy i współpracy z odbiornikiem GPS. fot. Mariusz Cielma/Dziennik Zbrojny

   Dialog planowany jest do przeprowadzenia do połowy maja bieżącego roku. Tradycyjnie już jego zadaniem jest weryfikacja wymagań dostępnych na rynku urządzeń pod kątem potrzeb wojskowych, określenie kosztów, harmonogramu. Informacje posłużą do weryfikacji dostępnych technologii krajowych oraz zagranicznych i opracowania wymagań, które znajdą się we właściwym postępowaniu przetargowym. Zainteresowane udziałem podmioty mają krótki czas na przesłanie do IU wniosków, termin upływa 15 kwietnia 2016 roku.

   Jak już wspomniano, wojskowi pytają o warunki transakcji i dostaw w przypadku 1000, 2500 czy 5000 lornetek termowizyjnych. Wstępne wymagania mówią o lornetce dwuokularowej, zdolną do wyprowadzania obrazu wideo i danych pomiarowych do dalszej analizy, określenia pozycji własnej poprzez komunikację z wojskowym odbiornikiem GPS. Prócz samych urządzeń przewiduje się zakup 30 plansz poglądowych, 30 prezentacji multimedialnych czy 6 zestawów urządzeń do napraw. Szkolenia z zakresu budowy oraz użytkowania lornetki przejść powinno również 6 wojskowych instruktorów.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Fregaty rakietowe typu Sachsen (typ 124)

Fregaty rakietowe typu Sachsen (typ 124)

Zakres zadań i znaczenie niemieckiej marynarki wojennej w odniesieniu do całych sił zbrojnych tego państwa w ostatnim czasie uległy znacznemu zwięk...

więcej polecanych artykułów