Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2016-04-04 14:04:14

Przymiarka do następcy mostu PP-64

     Inspektorat Uzbrojenia ogłosił zamiar przeprowadzenia analizy rynku dotyczącej mostu pontonowego przeznaczonego do pokonywania szerokich przeszkód wodnych. Zainteresowani mają czas na przesłanie wniosków do 30 kwietnia br.


   Wstępnie wskazano, że elementy mostu mają być przygotowane do budowy przepraw o długości przynajmniej 100 metrów przy zachowaniu nośności MLC70T/MLC96W (gąsienicowa/kołowa). Powinny również pozwalać na wykorzystanie elementów do stworzenia dwóch promów o nośności przynajmniej MLC30/70/96 (dla transporterów i samochodów/czołgów/zestawów niskopodwoziowych). Jako nośnik wymogiem jest zastosowanie pojazdów będących na wyposażeniu SZRP, przygotowanych do jazdy w trudnym terenie.

  Na zestaw składać się mają bloki pontonowe, rampy najazdowe i bloki brzegowe, kutry, narzędzia, aparatura diagnostyczna. Budowa i wykorzystanie mostu będzie możliwe przy fali powierzchniowej do 30 centymetrów i wietrze maksymalnie 30 m/s (montaż przy 20 m/s). Przeprawa na 100 metrów ma być budowana w czasie godziny, z obsługą nie większą niż 100 żołnierzy.

fot. Mariusz Cielma/Dziennik Zbrojny

 
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Bezzałogowy General Atomics MQ-1C Gray Eagle

Bezzałogowy General Atomics MQ-1C Gray Eagle

Rok 2002 przyniósł dwa bardzo istotne wydarzenia dla przyszłości floty systemów bezzałogowych US Army. Jednym z nich było rozpoczęcie dostaw, pocho...

więcej polecanych artykułów