Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2016-12-16 12:07:32

Pozahoryzontalny radar wskazuje cele rosyjskiej flocie

     Służby prasowe rosyjskiego Południowego Okręgu Wojskowego poinformowały o interesujących ćwiczeniach okrętów Kaspijskiej Flotylli z naziemnymi jednostkami rozpoznania radiotechnicznego.


  Załogi okrętów Dagestan i Tatarstan (projekt 11661K Gepard z pociskami Uran lub Kalibr) oraz małych okrętów rakietowych Miasto Swijażsk, Uglicz, Wielki Ustiug (projekt 21631 Bujan-M z pociskami Kalibr) w trakcie wykonywania zadań wykorzystywały dane o celach nawodnych i powietrznych od pozahoryzontalnej stacji Słonecznik (Подсолнух). Informacje wykorzystano w prowadzeniu strzelań rakietowych i artyleryjskich. To ważna umiejętność, pozwala bowiem na ograniczenie emisji elektromagnetycznych przez okręty mające wykonać zadania artyleryjsko-rakietowe.

  Sam Słonecznik przeszedł próby państwowe w 2006 roku. Obecnie w służbie operacyjnej znajdować się mają trzy takie stacje: na Morzu Ochockim, Morzu Japońskim, Morzu Kaspijskim. Słonecznik jest w stanie w sposób zautomatyzowany wykryć i sklasyfikować do 300 obiektów nawodnych oraz 100 powietrznych, po czym informacje o nich przekazać do innych odbiorców.

(MC)

fot. MO Rosji
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Amerykańskie pociski manewrujące - AGM-158A JASSM, AGM-158B JASSM-ER, LRASM

Amerykańskie pociski manewrujące - AGM-158A JASSM, AGM-158B JASSM-ER, LRASM

W 1986 roku w USA zainicjowano program Tri-Service Standoff Attack Missile (TSSAM), który miał doprowadzić do opracowania rodziny modułowych pocisk...

więcej polecanych artykułów