Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2016-12-20 10:15:33

Serbskie rozmowy o systemach Buk

     W poniedziałek serbski premier Aleksandar Vucic poinformował poprzez media o planach zakupu sprzętu lotniczego i obrony powietrznej dla własnych sił zbrojnych.


 Powszechniej znana jest informacja, że Serbowie planują rozmowy o zakupie 6 rosyjskich myśliwców MiG-29. Mówiąc o tym wątku w agendzie rozmów w Moskwie dodał: „Będziemy omawiać kwestię systemów obrony powietrznej, ewentualnie, Buk-M1 lub Buk-M2, o tym, który będzie dla nas tańszy”. Mowa ma być o korzystnej dla Serbów cenie za systemy, za co serbski premier podziękował stronie rosyjskiej.

 Dodatkowo w trakcie wizyty w Rosji omawiany będzie temat remontów i modernizacji obecnie użytkowanych samolotów MiG-29. Przekazując informację o planach zakupu 6 myśliwców premier Vucic powiedział, że po transakcji kraj będzie posiadać ich 10. To dobrze pokazuje stan serbskiego lotnictwa bojowego. Wizyta premiera Vucica w Rosji zaplanowana została na 21 grudnia.

(MW)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Szturmowo-bombowy Suchoj Su-22 cz. I

Szturmowo-bombowy Suchoj Su-22 cz. I

W latach 60-tych XX wieku w ZSRR poszukiwano następcy pełnego ograniczeń i wad samolotu myśliwsko-bombowego Su-7. Nowy samolot uderzeniowy miał wyp...

więcej polecanych artykułów