Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-01-11 15:36:41

Rosjanie podsumowują jesienny pobór

     Zgodnie z dekretem prezydenta federacji rosyjskiej do sił zbrojnych w trakcie jesiennego poboru wcielono 152 tysiące nowych żołnierzy. Do miejsc służby, po raz pierwszy w specjalnych pociągów dołączano wagony restauracyjne – tak zakomunikowano na specjalnej konferencji MON.


  Przebieg poboru przedstawił szef głównego zarządu mobilizacyjno-organizacyjnego SGFR generał Wasilij Tonkoszkurow. W przedsięwzięciu uczestniczyło około 3 tysięcy komisji. Wojskowy odnotował, że w populacji wzrosła liczba osób o odpowiednim stanie zdrowia, do 78,3 % (o blisko 8% więcej niż w 2012 roku).

  Rosyjska armia do służby powołuje także osoby ze szkół wyższych. W siłach zbrojnych funkcjonuje 12 takich kompanii (tzw. naukowych) z 649 wojskowymi. Podczas zakończonego poboru do kompanii trafiły 293 osoby z 48 szkół wyższych.  Osoby te trafiają zwykle do różnych instytucji kompleksu naukowo-wojskowego, często pozostając w wojsku. Po zakończonej służbie w takich kompaniach decyzję o pozostaniu w armii (i otrzymaniu stopnia porucznika) podjęło 206 osób, kolejne 76 podjęło pracę w ośrodkach naukowych na stanowiskach cywilnych. Funkcjonują także kompanie sportowe, jesienią ubiegłego roku informowano, że w armii istniały 4 takie pododdziały z blisko 370 żołnierzami. Z kolei wiosną 2016 roku do sił zbrojnych powołano 155 tysięcy obywateli, w tym prawie 2 tysiące z Półwyspu Krym.

fot. MO Rosji
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Pocisk kierowany MBDA Brimstone

Pocisk kierowany MBDA Brimstone

Oceny działań prowadzonych w czasie operacji Pustynna Burza nad Irakiem skłoniły Royal Air Force do wyciągnięcia szeregu wniosków dotyczących kieru...

więcej polecanych artykułów