Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-02-10 14:35:22

Problemy niemieckich A400M

     Zgodnie z komunikatem rzecznika prasowego niemieckiej Luftwaffe wydanym 9 lutego 2017 roku, jedynie jeden z 8 dostarczonych jej do tej pory samolotów transportowych typu A400M jest zdolny obecnie do regularnych operacji.

   Z pozostałych siedmiu maszyn trzy przechodzą nieplanowane naprawy (w tym maszyna, która uległa uszkodzeniu w czasie wizyty niemieckiej minister Ursuli von der Leyen na Litwie). Dwie kolejne przechodzą planowane prace obsługowe, zaś kolejna poddawana jest zaplanowanym wcześniej modyfikacjom. Siódmy samolot, dostarczony 31 stycznia, przechodzi natomiast próby przed odbiorem.

   Równocześnie trwa dochodzenie mające wyjaśnić przyczyny wycieku oleju z jednego z silników A400M, do którego doszło w czasie wizyty szefowej niemieckiego MON na Litwie. Europejski producent miał zapewnić o wsparciu dochodzenia. Na marginesie można zauważyć, że nie niest to pierwszy przypadek problemów technicznych trapiących Luftwaffe.

(MG)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Pocisk kierowany MBDA Brimstone

Pocisk kierowany MBDA Brimstone

Oceny działań prowadzonych w czasie operacji Pustynna Burza nad Irakiem skłoniły Royal Air Force do wyciągnięcia szeregu wniosków dotyczących kieru...

więcej polecanych artykułów